אינטל (Intel) חשפה באופן רשמי את פרויקט המשקפיים החכמים שלה. החברה הזמינה מאתר The Verge להתנסות בגאדג׳ט המסקרן. באינטל מכנים את המשקפיים Vaunt. על פניו נראה שמדובר במוצר מינימליסטי בהשוואה למשקפי המציאות המדומה והמציאות הרבודה שהוכרזו במהלך החודשים האחרונים מחברות כדוגמת אוקולוס (Oculus) או מג׳יק ליפ (Magic Leap).

המשקפיים של אינטל נראות, למעשה, כמו משקפי ראייה רגילות. גם משקלן, 55 גרם, נמוך למדי. בתוך מארז הפלסטיק הדקיק הצליחו מהנדסי החברה לכלול מעבד זעיר, סוללה, מערך של חיישני תנועה, משדר בלוטות' וגם מקרן לייזר שמקרין מידע ונתונים ישירות על גלגל העין. הקרנה זו, לטענת אינטל, איננה מסוכנת בשום אופן, וכמעט לא ניתן להבחין בה במבט חיצוני. גודל התמונה המוקרנת עומד על 400×150 פיקסלים, בצבע יחיד בלבד. הסוללה מציעה זמן שימוש שעומד על כ-18 שעות בין טעינה לטעינה.

בגרסה הנוכחית המשקפיים אינם כוללים כפתורים או כל אמצעי בקרה אחרים. הם אמורים להציג מידע בפני המשתמש באופן אוטומטי בהתאמה להקשר, למיקום ולזמן. כך, לדוגמה, יוצג זמן הנסיעה במהלך נהיגה, מתכון בעת הכנת מזון במטבח, ורשימת קניות בעת ביקור בסופרמרקט. בהמשך שוקלים באינטל לשלב במשקפיים מיקרופון לצורך פקודות קוליות והפעלת סייענית דיגיטלית, כמו גם שליטה באמצעות מחוות תנועה.

בהמשך השנה מתכוונת אינטל להציע את ה-Vaunt למכירה כ-'ערכת מפתחים' המיועדת בעיקר להתנסות עם הפלטפורמה.