אינטל (Intel) הודיעה אתמול, יום ב', על הזמינות המיידית של ערכות השבבים החדשים שלה מסדרה 7 (Intel 7-Series Chipset), והן זמינות ליצרני OEM של לוחות האם המיועדים למחשבים נייחים וניידים כאחד. ערכות השבבים הללו מיועדות לדור הנוכחי של המעבדים של אינטל, Core 2nd Generation, אבל גם מוכנות לתמיכה מלאה בדור השלישי של המעבדים של החברה, Core 3rd Generation שידוע כרגע בשם הקוד Ivy Bridge ואמור להיות זמין בתחילת החצי השני של 2012.

ערכות השבבים החדשות הללו של אינטל תומכות לראשונה באופן מובנה ב-USB 3.0, מאפיין שאמור להוזיל את התמיכה בחיבורים הללו במחשבים עבור יצרניות לוח האם שהיו זקוקות עד עכשיו להוספת רכיב נוסף כדי לספק תמיכה ביכולת הזו. כמו כן תומכות ערכות השבבים החדשות בטכנולוגיות תגובה מהירה חדשות של אינטל, כולל Intel Smart Response, Intel Smart Connect ו-Intel Rapid Start.

ה-Z77 וה-Z75 הן ערכות השבבים המובילות עבור המחשבים השולחניים והן מיועדות למחשבים עתירי ביצועים. החשיבות העיקרית של ערכות השבבים הללו, לעומת ערכות השבבים האחרות שמיועדות למחשבים השולחניים, היא התמיכה בהמהרה (Overclocking) של מעבדי ה-Ivy Bridge, כשההבדל בין שתי ערכות השבבים בא לידי ביטוי בכך שה-Z77 תומך במרב הטכנולוגיות של אינטל המוזכרות לעיל, וה-Z75 לא. הבדל נוסף הוא התמיכה בתצורות PCIe 3.0 – ערוץ 16 סיביות יחיד או שני ערוצי 8 סיביות בשני המקרים, אבל ה-Z77 תומך גם בשילוב של ערוץ 8 סיביות עם שני ערוצי 4 סיביות.

קרא עוד:  רייזר הכריזה על אולטרה-בוק ראשון המיועד למשחקים עם GeForce GTX 1650

ככל שיורדים ברשימה של ערכות השבבים החדשות, כך יש כמובן תמיכה בפחות תכונות. ה-H77, שמיועד למחשבי המיינסטרים, תומך לדוגמה בערוך PCIe 3.0 ב-16 סיביות בלבד, בלי יכולת הפרדה. ה-B75 מיועד לשוק העסקי והוא דומה מאוד ל-H77, אך תומך ביכולות ניהוליות (Intel Active Management) לניהול ואבטחה בסביבה עסקית. עם זאת, כל ערכות השבבים החדשות תומכות בעשר יצירות USB (כאשר 4 מהן USB 3.0 וכל השאר USB 2.0), ב-6 ערוצי STAT (שתיים מהן תומכות בתעבורה בקצב של 6Gbps) וכן מציעות תמיכה רחבה במצבי RAID.

ערכת השבבים המובילה לתחום הנייד היא ה-HM77 שמציעה תמיכה בטכנולוגיות העסקיות של אינטל, כולל הגנות נגד גניבה. ה-UM77 מיועדת לתחום האולטרא-נייד והיא אינה תומכת בטכנולוגיות העסקיות, והיא מיועדת כמובן למעבדים עם צריכת כוח נמוכה יותר – תמיכה במעטפת כוח מרבית של 3 וואט מולך ה-4.1 וואט של הערכות האחרות. ה-HM76 אינו תומך ב-Rapid Storage ואילו ה-HM75, שמיועד למחשבי ה-Value, אינו תומך גם ב-Wireless Display וב-USB3.0.

פורסם לראשונה באתר החומרה THspot.co.il

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.