התקווה של אינטל עם השקת מעבדי האטום למובייל שיתנו פייט למכשירי הדור האחרון עדיין לא התממשה, אבל עם הגעת פלטפורמת המעבדים Bay Trail, היא מקווה להיכנס לשוק המחשבים הניידים המאובזרים במסך מגע מבוססי Windows 8 בזכות מחיר מוזל.

“מחירי המחשבים עם מסכי המגע כיום עדיין גבוהים למדי והם הולכים לרדת בקצב מהיר במשך השנה הקרובה”, אמר מנכ”ל אינטל פאול אוטליני. “המחירים האלה הולכים לרדת לכ-$200”.

שבב ה-Bay Trail עוצב מחדש בהשוואה לדור הנוכחי, ה-Clover Trail כפול הליבה הקיים במגוון של טאבלטים וניידים הנמכרים סביב $600 ויותר (כמו ה-Samsung Ativ Tab) והוא צפוי לתת לפלטפורמת האטום יכולת להתקרב יותר לשוק המיינסטרים המציעה כיום מחירים זולים יותר למכשירי הטאבלטים והמחשבים הניידים אבל לא רק, אלא גם לסמארטפונים.

ניידים משולבים מסך מגע וטאבלטים מבוססי Windows 8 רצים כיום או על מעבד ARM או על מעבד אינטל ובשני המקרים לא מדובר במחירים זולים במיוחד. אם אוטליני צודק, הרי שרבים יעדיפו נייד מבוסס Windows מאשר Chrome OS ואף יוכל להוות אלטרנטיבה לטאבלטים כמו הנקסוס 7 או האייפד מיני. (מקור)

פורסם לראשונה באתר THspot.co.il

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.