הדור הבא למעבדי ה-Atom הגיע. אינטל הכריזה היום רשמית על סדרת Pine Trail Atom מדגמים N450 ,D410 ו-D510 יחד עם ערכת שבבים NM10. כפי שדיווחנו בעבר, המעבדים החדשים מיוצרים בטכנולוגית יצור של 45 ננו-מטר שהביא עימה צריכת חשמל מופחתת, שיפור בביצועים וכן הקטנת גודלו הפיזי ב-20% בהשוואה למעבד ה-Atom מדור קודם (N270). למרות שהמעבד ירוץ על אותו התדר, השינוי המהותי נעשה בפלטפורמה המעבירה את השליטה של הזיכרון לידי המעבד, בניגוד לדור הנוכחי שבו הזיכרון עובר ונשלט על ידי ערכת השבבים. שינוי נוסף הוא איחוד ערכת השבבים הדרומית יחד עם הצפונית הגורמת לחיסכון בחשמל והקטנת גודל השבב.

דגם ה-N450 רץ על תדר 1.66GHz יחד עם זיכרון מטמון של 512k L2 וצורך 7W בלבד למעבד והצ'יפסט יחד. דגם D410 בעל אותם המאפיינים אך צורך 12W של חשמל, ודגם D510 הוא החזק בין השלושה ובעל מעבד כפול ליבה, זיכרון מטמון של 1MB וצריכת זרם של 15W. הדגם הראשון הוא הדגם שישמש את רוב מחשבי הנטבוק ואילו השניים האחרונים מתאימים יותר למחשבים שולחניים בשל צריכת החשמל המוגברת שלהם. יחד עם המעבד, בערכת השבבים תמצאו לראשונה מעבד גרפי מובנה מדגם GMA 3150.

פופלאריות מחשבי הנטבוק בגדלי 8.9 אינצ' -10.1 אינצ' צברה תאוצה בשנים האחרונות ואפשר לזקוף זאת לזכותה של אינטל בזכות מעבד ה-Atom אשר חולל מהפיכה של ממש כשהציע ביצועים טובים במחיר נמוך. אפשר לראות זאת גם במספר המעבדים שיוצרו עד היום העומד למעלה מ-40 מיליון יחידות שנשלחו ליצרנים שונים ברחבי העולם והחברה מעריכה כי עד 2011 ימכרו למעלה מ-100 מיליון מעבדים. אינטל גם הודיע כי למעלה מ-80 נטבוקים מהיצרנים הגדולים כגון Dell ,Asus, Acer כבר בהליכי פיתוח ובניהם כבר אפשר למצוא את Asus 1005PE המבטיח עד 12 שעות עבודה. המחשבים הראשונים צפויים להגיע כבר בינואר הקרוב, ולקראת תערוכת CES התתקיים חודש הבא בלאס וגאס אנו צפויים לראות נטבוקים נוספים ומחשבים מסוגים שונים כגון מחשבים סלונים, מחשבי מגע ועוד.

הסבר טכני בוידאו המצורף. (Intel)

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.