האם אינטל (Intel) עומדת למתג מחדש את מעבדי ה-Core m שלה, וכמו במקרה של מעבדי ה-Core i וה-Atom x, לחלק אותם לשלוש משפחות מזהות ביצועים?

לפי ההערכות זה עומד לקרות כבר בקרוב בהכרזות של החברה ב-IFA 2015 בה אמורה יצרנית המעבדים להציג ארבעה מעבדי Core m חדשים שיחולקו, כאמור, ל-Core m3, ל-Core m5 ו-Core m7. כך או כך, החברה תכריז ככל הנראה על ארבעה מעבדי Core m המבוססים על ארכיטקטורת ה-Skylake החדשה שלה, וזאת לצד הכרזות רשמיות על מעבדים נוספים, כגון ה-Skylake-H לניידים עליהם כבר כתבנו לפני מספר ימים.

ארבעת המעבדים החדשים יחליפו את מעבדי ה-Core m של ארכיטקטורת ה-Broadwell, ובהתאם לכך יגדל המספור שלהם מ-5 כמספר תחילי ל-6, כדי לציין את הדור השישי של מעבדי ה-Core באופן כללי. כל המעבדים מציעים מהירות משופרת לעומת מקביליהם הקודמים, ובעיקר שבב גרפי משופר עם מהירות גבוהה בהרבה, יחסית, לעומת הקודם ששולב ב-Core M.

כל ארבעת המעבדים הם מעבדים כפולי ליבה שתומכים בעבודה בריבוי נימים, כמו קודמיהם, וכן מציעים אותה כמות זיכרון מטמון L3 של 4 מגה-בייט. שיפור נוסף הוא תמיכה בזיכרונות LPDDR3 מהירים יותר: 1,866 לעומת 1,600 מגה-הרץ. גם ה-TDP נותר זהה, 4.5 וואט, אבל ניתן להגדיל אותו ל-7 וואט לפי הצורך. השבב הגרפי בכל המקרים הוא ה-HD515 במהירות בסיסית של 300 הרץ, לעומת ה-HD5300 במהירות 100 מגה-הרץ בדור הקודם של מעבדי ה-Core m.

ה-Core m3, או 6Y30 יפעל במהירות בסיסית של 900 מגה-הרץ ובמהירות טורבו של 2.2 ג'יגה-הרץ, כשמהירות השבב בגרפי ניתנת להאצה ל-850 מגה-הרץ, שהייתה המהירות הגבוהה ביותר של השבב הגרפי ב-Broadwell. ב-Core m5 יוצגו שני מעבדים, 6Y54 ו-6Y57 שהמהירות הבסיסית שלהם היא 1.1 ג'י'גה-הרץ, ומהירות הטורבו הגרפית היא 900 הרץ, וההבדל מבחינת מהירות הוא במצב הטורבו: 2.7 ו-2.8 ג'יגה-הרץ בהתאמה. מעבד ה-Core m7 בהכרזה, או ה-6Y75 יפעל במהירויות של 1.2 ו-3.1 ג'יגה-הרץ, והמהירות המרבית של השבב בגרפי תהיה 1 ג'יגה-הרץ.

יש לציין שה-6Y75 וה-6Y57 תומכים בנוסף ב-vPro ובטכנולוגיית הביצוע המאובטח של אינטל. כל השבבים תומכים בוירטואליזציה מסוג VT-x ו-VT-d, מצוידים בממשק PCIe בעל 10 ערוצים, תומכים ב-2 ערוצי SAT III, ומציעים 6 חיבורי USB חלקם 2.0, חלקם 3.0. הם גם תומכים ב-USB OTG.

כזכור מעבדי ה-Core M יושבים מבחינת אינטל בין ה-Atom x לבין ה-Core i7 עבור מי שרוצה נייד דקיק עם יותר ביצועים ממה שמציע מעבדי ה-Atom אבל תוך הקפדה על צריכת כוח נמוכה. קשה לומר שבדור הראשון שלהם הם זכו להצלחה רבה מדי, אבל אינטל לא מוותרת, כפי שניתן להבין.