Intel

אינטל הכריזה על הקמת מעבדת חדשנות ופיתוח לתחום "האינטרנט של הדברים" (IoT), שתמוקם במרכז הפיתוח של אינטל בחיפה. המעבדה תהיה פתוחה לשיתופי פעולה עם חברות הזנק מקומיות, לצורך פיתוח פתרונות חדשניים בארבעה תחומים: בתים חכמים, ערים חכמות, חקלאות חכמה ותחבורה חכמה.

השקת המעבדות היא חלק ממהלך כולל של אינטל, שמטרתו היא למנף את החדשנות הישראלית ולהציב אותה בחוד החנית של טכנולוגיית ה-IoT. הרעיון הוא לשלב בין הפלטפורמות המתקדמות שאינטל מפתחת ובין החזון הטכנולוגי של יזמים ישראלים, ליצירת מערכות שיעצבו את פני העתיד. זו בשורה חשובה במיוחד לסטארטאפים ישראליים בתחום האינטרנט של הדברים, שכעת תהיה להם כתובת ומשענת חזקה במיוחד.

IoT נחשב לאחד התחומים המתפתחים והמבוקשים ביותר בעולם ההייטק בשנים האחרונות. הרעיון מאחורי "האינטרנט של הדברים" הוא להפוך כל חפץ במרחב, משעון ועד מערכות תחבורה בין-לאומיות, ל"חכם", מחובר ומתקשר עם חפצים אחרים, על מנת לייצר מכל חפץ מידע בעל ערך ולאפשר ניטור ושליטה מרחוק.

"המעבדה תאפשר לאינטל לחבור לסטארטאפים המפתחים פתרונות IOT ולהציע להם סיוע בפיתוח על בסיס ארכיטקטורת IoT של אינטל", הסביר גיא בר נר, מנהל השיווק והמכירות ומנהל הפעילות של 'האינטרנט של הדברים' בישראל. " המעבדה תאפשר גם להראות לציבור הרחב, בהם לקוחות, ספקים, שותפים וחברות היי-טק ישראליות את הפתרונות שיש לאינטל ושותפיה בתחום ה-IoT".

בר נר הוסיף כי אינטל מזהה שישראל מהווה מוקד עולמי מרכזי של חדשנות. "ישנן מאות חברות סטארט-אפ ישראליות העוסקות בתחום ה-IoT. אנחנו מאמינים שפוטנציאל הצמיחה והגדילה של שוק 'האינטרנט של הדברים' בישראל רחוק ממיצוי ואנחנו מצפים לעבוד עם חברות מקומיות ושותפים כדי להפוך את העולם לחכם יותר".

קרא עוד:  הסוללה הניידת Xiaomi Mi Power Bank 2C בקיבולת 20,000mAh בירידת מחיר

"אינטל מעוניינת לשתף פעולה עם כל מי שנמצא היום בישראל בתחום ה-IoT או מעוניין להיכנס לתחום, בין אם מדובר בשחקן קטן או גדול", הדגיש בר נר. "אנחנו רוצים לשתף פעולה עם כל אחד שיעזור לנו להגשים את החזון שלנו ולהביא לכך שפתרונות ה-IoT של החברות הישראליות יהיו מבוססים על ארכיטקטורת אינטל. אנחנו שולחים מס ברור ופשוט: אינטל פתוחה לעסקים בתחום ה-IoT", הדגיש בר נר.

אינטל הקימה עד כה ארבעה מרכזי חדשנות (מעבדות) ברחבי אירופה על מנת לעודד פיתוח פתרונות IOT. מרכזים אלה, הקרויים IoT Ignition Labs, פועלים כיום באנגליה, גרמניה, שוודיה וטורקיה והם מחזקים את שיתוף הפעולה של אינטל עם שותפים, חברות ועם קהילת המפתחים והיזמים.

לתפקיד מנהלת מעבדת ה-IoT מונתה אולגה אורקנט. נכון להיום אינטל משתפת פעולה עם שתי חברות היי-טק ישראליות בתחום האינטרנט של הדברים: cartasense ו- woosh.

המעבדה בחיפה תעסוק בארבעה תחומים:

  • ערים חכמות – ערים רבות בישראל שמקדמות פרויקטים בתחום, החל מתל אביב, שזכתה בתואר אחת הערים המובילות בחדשנות של עיר חכמה, ועד לבאר שבע, דימונה ועוד. אינטל כבר מעורבת בחלק מהפרויקטים האלו.
  • בתים חכמים: אינטל מפתחת פתרון בית חכם המספק את החומרה, התוכנה ושירותי הענן המחברים מספר רב של מערכות התקנים אקולוגיות ("דברים") לכלל חוויה אחת שלמה למשתמש. המבואה (gateway) ממלאת תפקיד חשוב בפתרון משום שהיא משמשת כהתקן מקומי המנוהל, מחובר ומאובטח ברציפות בכל עת. פתרון המבואה של אינטל המבוסס על Puma, מאפשר להשתמש בקופסה אחת בלבד בבית עבור נתב הפס הרחב והקישוריות המקומית תוך אספקת שירותי בית חכם על אותה פלטפורמה.
  • חקלאות חכמה – ישראל היא מובילה עולמית בתחום החקלאות ואינטל מאמינה שלפתרונות טכנולוגיים, דוגמת טפטפות חכמות, יש אפשרות לשפר את החקלאות והפריון באמצעות טכנולוגיית IoT.
  • תחבורה חכמה – באינטל מאמינים שאפשר לשפר ולקדם את תחום ההובלה והשינוע, באמצעות הטמעה של טכנולוגיות IoT. כיום קיימות מספר חברות ישראליות, למשל קארטסנס, שמשפרות את ההובלה בצורה חכמה. זה תחום מעניין שאינטל שמה עליו פוקוס. תחום אחר שאינטל עוסקת בו הוא המערכות שיש בתוך המכוניות. אינטל מפעילה בגרמניה מרכז פיתוח גדול לנושא זה.
קרא עוד:  גוגל משיקה גם בישראל את שירותי ההזרמה של YouTube

*הודעה לעיתונות