אינטל (Intel) חשפה בתערוכת IFA 2014 את המעבד הראשון שלה שמיוצר בליטוגרפיה של 14 ננו-מטר וזמין באופן מסחרי. ה-Core M הוא למעשה המעבד הראשון שמוצג מפלטפורמת ה-Broadwell שתחליף את ההאסוול (Haswell), ואם תרצו מדובר במעבד הראשון בדור החמישי של מעבדי ה-Core של החברה, אם כי שוב אינטל משנה במקצת את הקידוד שלה לגבי מעבדים כפי שאפשר ללמוד מיד מהשם שלו.

ה-Core M קטן באופן משמעותי לעומת הדור הרביעי של מעבדי ה-Core ששווקו לראשונה כמערכות על שבב. לעומת שטח של 960 ממ"מ/בריבוע של הדור הרביעי, שטח הסיליקון של המעבד החדש מסתכם ב-495 מ"מ בלבד בזכות המעבר מייצור ב-22 ננו-מטר לייצור ב-14 ננו-מטר.

בנוסף, ואולי משמעותי יותר, הוא מציע שיפור ניכר צריכת הכוח. בעוד מעבדי ה-Y של הדור הרביעי הציעו TDP של 11 וואט, ה-Core M כבר מתגאה ב-TDP של 4.5 וואט בלבד. כך, לפי אינטל, הוא מושלם לשימוש במוצרי 2-ב-1 אותם דוחפת אינטל חזק מכיוון שהוא אינו זקוק למאוור. למעשה, לפי החברה עניתן יהיה לשבץ אותו במחשבים/טאבלטים בעובי של פחות מ-9 מ"מ ולהגיע קרוב לעובי הממוצע של רוב הטלפונים בשוק.

במעבד גם כולל שבב גרפי חדש של אינטל, HD Graphics 5300 שלפי החברה אמור לספק 40% יותר ביצועים לעומת דורות קודמים במשחקים, ועד 80% יותר ביצועים ביצרית ועריכת סרטונים. כמו כן, בעת צפייה בסרטים, הוא אמור לספק זמן שארוך יותר בממוצע ביותר משעה וחצי מבלי צורך לטעון את הסוללה.

קרא עוד:  הגיע לישראל: MacBook Pro 16 החדש החל מ-10,999 שקלים

המעבד גם כולל לבית DSP משופרת, את הדור הבא של התצוגה האלחוטית של אינטל (WiDi 5th Generation) ועוד.

ההשקה למעשה מציגה שלושה מעבדי Core M והם ה-5Y10, ה-5Y10a והחזק מכולם, שתומך גם ביכולת ה-vPro העסקיות של אינטל, הוא ה-5Y70. את הפרטים המלאים אתם יכולים לראות בטבלה לעיל.