אינטל (Intel) חשפה בתערוכת IFA 2014 את המעבד הראשון שלה שמיוצר בליטוגרפיה של 14 ננו-מטר וזמין באופן מסחרי. ה-Core M הוא למעשה המעבד הראשון שמוצג מפלטפורמת ה-Broadwell שתחליף את ההאסוול (Haswell), ואם תרצו מדובר במעבד הראשון בדור החמישי של מעבדי ה-Core של החברה, אם כי שוב אינטל משנה במקצת את הקידוד שלה לגבי מעבדים כפי שאפשר ללמוד מיד מהשם שלו.

ה-Core M קטן באופן משמעותי לעומת הדור הרביעי של מעבדי ה-Core ששווקו לראשונה כמערכות על שבב. לעומת שטח של 960 ממ"מ/בריבוע של הדור הרביעי, שטח הסיליקון של המעבד החדש מסתכם ב-495 מ"מ בלבד בזכות המעבר מייצור ב-22 ננו-מטר לייצור ב-14 ננו-מטר.

בנוסף, ואולי משמעותי יותר, הוא מציע שיפור ניכר צריכת הכוח. בעוד מעבדי ה-Y של הדור הרביעי הציעו TDP של 11 וואט, ה-Core M כבר מתגאה ב-TDP של 4.5 וואט בלבד. כך, לפי אינטל, הוא מושלם לשימוש במוצרי 2-ב-1 אותם דוחפת אינטל חזק מכיוון שהוא אינו זקוק למאוור. למעשה, לפי החברה עניתן יהיה לשבץ אותו במחשבים/טאבלטים בעובי של פחות מ-9 מ"מ ולהגיע קרוב לעובי הממוצע של רוב הטלפונים בשוק.

במעבד גם כולל שבב גרפי חדש של אינטל, HD Graphics 5300 שלפי החברה אמור לספק 40% יותר ביצועים לעומת דורות קודמים במשחקים, ועד 80% יותר ביצועים ביצרית ועריכת סרטונים. כמו כן, בעת צפייה בסרטים, הוא אמור לספק זמן שארוך יותר בממוצע ביותר משעה וחצי מבלי צורך לטעון את הסוללה.

המעבד גם כולל לבית DSP משופרת, את הדור הבא של התצוגה האלחוטית של אינטל (WiDi 5th Generation) ועוד.

ההשקה למעשה מציגה שלושה מעבדי Core M והם ה-5Y10, ה-5Y10a והחזק מכולם, שתומך גם ביכולת ה-vPro העסקיות של אינטל, הוא ה-5Y70. את הפרטים המלאים אתם יכולים לראות בטבלה לעיל.