מחשב זעיר של אינטל

אינטל (Intel) הציגה בתערוכת CES 2017 כיצד היא מצליחה להקטין את המחשב הביתי עוד יותר ממה שחשבנו. Computer Card הוא המחשב החדש, כשמו כן הוא, גודלו מעט יותר גדול מכרטיס אשראי הנמדד ב-94.5 מ"מ על 55 מ"מ ובעובי 5 מ"מ בלבד.

בעוד שהוא עדיין לא מספיק קטן כדי להיכנס לארנק (אבל כן לכיס), הוא כן מחשב שלם בארכיטקטורת x86, כלומר ניתן להריץ עליו מערכות הפעלה ביתיות כמו Windows 10 או הפצות לינוקס (Linux) שונות. יש לו מעבד מסדרת הדור השביעי, זיכרון ואחסון פנימי, לצד תקשורת WiFi ו-Bluetooth.

אין לו כניסות סטנדרטיות של מחשב, שכן עוביו לא מאפשר זאת. במקום זאת אינטל השתמשה בחיבור USB-C רחב ומיוחד המאפשר, בשימוש כבל מתאם, לספק יציאות HDMI ו-DisplayPort לחיבור מסך חיצוני, USB וגם PCIe לשימוש כחיבור נתונים מהיר.

לא בטוח שהוא יחליף את המחשב הביתי שלכם, אבל הוא כן יכול להיות מותאם לשימוש עם טלוויזיות חכמות או להפוך מוצרי חשמל בבית לחכמים באמצעות שדרוג פשוט יחסית והוא מוצר משלים ל-Compute Stick שהציגה החברה בעבר.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.