אינטל (Intel) הכריזה בתערוכת קומפיוטקס 2016 (Computex) על סדרת מעבדי האקסטרים החדשה שלה. מדובר במעבדים שמבוססים על ליבות ה-Broadwall, הדור החמישי של מעבדי ה-Core של החברה, כלומר כאלה שעדיין מיוצרים בליטוגרפיה של 14 ננו-מטר. להבדיל ממעבדים רגילים מעבדים אלו, שזכו לכינוי Broadwell E, פותחים להמהרה.

בסך הכל הכריזה אינטל ארבעה מעבדי אקסטרים והם העוצמתיים ביותר שהציגה החברה אי פעם, במיוחד כשמדובר ב-Core i7-6950X שמציעה 10 ליבות עיבוד עם תמיכה בעבודה בריבוי נימים (Multi Threading), מה שאומר שהוא יכול להריץ עד 20 משימות בו זמנית. שאר המעבדים הם Core i7-6800K, Cotr i7-6850K ו-Core i7-6900K שמציעים שילובים שונים של ליבות, מהירות וזיכרון מטמון, כפי שאפשר לראות בטבלה המצורפת.

Corei7xTableלהוציא ההבדלים לעיל כל מעבדים ה-64 ביט הללו מציעים אותן תכונות ויכולות. המעטפת התרמית שלה היא 140 וואט. הם תומכים בזיכרון DDR4 במהירות של 2,400 או 2,133 מגה-הרץ כשבסך הכל הם יכולים לתמוך בעד 128 ג'יגה-בייט לכל היותר.

המעבדים, שזמינים בתצורה של מעבד יחיד בלבד ומשתמשים בתושבת LGA2011-3, מגיעים ללא שבב גרפי פנימי, וזה אולי הרמז הבולט ביותר, לצד יכולת ההמהרה, לגבי קבל היעד שלהם: גיימרים ואנשי מקצוע בתחום המדיה והוידאו שזקוקים גם כך לכרטיסי תצוגה חזקים יותר מהממוצע. הם גם תומכים בערכת השבבים X99.

כן תומכים המעבדים בטכנולוגית הוירטואליזציה של אינטל, כמו גם בטכנולוגיה היחסית חדשה Turbo Boost Max Technology שיודעת לזהות את הליבות שפועלות בצורה הטובה והיעילה ביותר באותו רגע, ובדרך כלל גם תחת העומס הגדול ביותר, ולהגדיל את המהירות שלהן בלי לשבור את תקרת החשמל והחום של המעבד כולו.

קרא עוד:  חשיפה: LG הכריזה על מסכי IPS ראשונים עם זמן תגובה של אלפית השנייה

המעבדים כבר זמינים למכירה, וניתן למצוא אותם בגרסאות קופסה בחנויות מקוונות כשאר מחירי הפצה נעים בין 412 למעבד 6 ליבות ועד 1569 דולר ל-10 ליבות.