אינטל (Intel) הכריזה על תוספת חדשה למשפחת כונני ה-SSD הצרכניים שלה, ה-SSD 750, ומדובר בכונן השלישי במשפחה.

התוספת החדשה היא כונן של 800 ג'יגה-בייט. הכונן החדש יושב בדיוק באמצע בין שני הכוננים הראשונים שהשיקה החברה בסדרה, האחד בנפח של 400 ג'יגה-בייט והשני בנפח של 1.2 טרה-בייט.

מבחינה חיצונית, עיצוב ואמינות אין הבדל משמעותי בין הכונן החדש לחבריו. מבחינת עמידות הוא גם מציג את אותם מספרים: כתיבה של עד 70 ג'יגה-בייט ביום, וזמן ממוצע בין תקלות של, או MTBF, שעומד על 1.2 מליון שעות.

עם זאת בביצועים יש מעט הבדלים. מהירות הכתיבה של הכונן עומדת על 2,100 מגה-בייט/לשנייה, ומהירות הכתיבה עומדת על 800 מגה-בייט/לשנייה. מדובר במהירויות מעט נמוכות יותר לעומת אלו של כונן ה-400 ג'יגה-בייט שמציע מהירויות של 2,200 ו-900 מגה-בייט/לשנייה בהתאמה. עם זאת, מהירות הכתיבה והקריאה האקראית של הכונן החדש מעט גבוהות יותר.

אינטל לא פרסמה מחיר עבור הכונן החדש, אך יש לשער שגם המחיר שלו יהיה באמצע בין ה-289 דולר מצד אחד וה-1,029 דולר מהצד השני. הימור? 749 דולר.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.