הציפיות הרבות מאינטל (Intel) לגבי התחלת ייצור של מעבדים בליטוגרפיה של 10 ננו-מטר קיבלו סטירת לחי קלה. אינטל כנראה מתי שהוא כן תתחיל להשתמש ב-10 ננו-מטר, אבל בינתיים, לפי הודעתה, גם מעבדי ה-Core מהדור השמיני שלה, שיכונו כנראה Cannonlake, ייוצרו כמו שלושת הדורות הקודמים ב-14 ננו-מטר. נכון שאינטל כבר הודיעה בעבר שבתנאי הנוכחיים של השוק אין סיבה להמשיך לרדוף את תהחיעל הטיק-טוק הדו שנתי, אבל אף אחד לא חשב על ארבע שנים.

כך או כך, כשנה לאחר השקת מעבדי ה-Kaby Lake תשיק החברה את מעבדי ה-Cannonlake והיא טוענת שהיא תוכל למטב את המעבדים החדשים לעומת הדור השביעי כך שהם יציעו שיפור של 15% במבדקי יישום הבחינה Sysmark. זה בדיוק למה שהחברה התחייבה במעבר מ-Skylake ל-Kaby Lake וזאת אומרת שבעצם מדובר כעץ במיטוב תהליכים ולא ביצירת תהליכים חדשים.

החברה תשיק את המעבדים הראשונים במשפחה החדשה במחצית השנייה של 2017, וכנראה כמו במקרה של ה-Kaby Lake, לפחות בהתחלה אלו יהיו מעבדים במשפחות ה-U ו-Y שמיועדות לניידים הדקיקים ולמחשבי 2-ב-1.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.