אין ספק שפרסום תמונה בודדת ברשתות החברתיות כבר לא מרגש אותנו כמו בימים עברו. סנאפצ'ט, אינסטגרם וווטסאפ – כולן מציגות, בצורה כזו או אחרת רצף תמונות או סרטונים שנעלמים תוך זמן קצר. אינסטגרם מכנה את התכונה הזו סיפורים (Instagram Stories) ולרצף התמונות, האנימציות והסרטונים ניתן להוסיף מדבקות וירטואליות, תיוגים, מיקום וטקסט. איך מתחילים? הנה כמה תכונות שלא בטוח שהכרתם ה-Instagram Stories:

מושכים ומצלמים

כדי לצלם תמונות או סרטונים עבור Instagram Stories הגיעו למסך הראשי של האפליקציה ומשכו את האצבע משמאל לימין. בלחיצה קצרה על העיגול הלבן תלכדו תמונת סטילס, לחיצה ארוכה תלכוד וידאו. בתחתית המסך כמה מצבי צילום: עם Boomerang תיצרו אנימציה חביבה, Hands Free תלכוד וידאו מבלי שתצטרכו ללחוץ ארוכות על העיגול.

עומדים בקצב? קחו רגע הפסקה

אם תרצו להתמקד בתמונה או בסרטון המוצגים, תוכלו ללחוץ ארוכות על המסך. כל עוד האצבע תהיה שם רצף התמונות או הסרטונים לא ימשיך. לחיצה קצרה תעבור לתמונה או לסרטון הבאים ברצף, וגרירה של האצבע משמאל לימין, או מימין לשמאל תעביר אתכם לסיפור הבא/הקודם, בהתאמה.

מאסתם בצילומים? פתחו דף חדש ובחרו את צבע הרקע

לכדו תמונה כלשהי, בחרו בלחצן העט שבראש המסך, בחרו צבע למילוי מהרשימה שבתחתית המסך (גללו את הצבעים שמאלה וימינה או לחצו על אחד הצבעים ארוכות לבחירת צבע אחר) ואז לחצו ארוכות על מקום ריק במסך שיתמלא מיד ברקע שבחרתם.

קרא עוד:  החופש הגדול כבר כאן: חמש אפליקציות לבני נוער עובדים

תייגו חברים וספרו להם היכן אתם

לאחר שתלכדו את התמונה לחצו על הפרצוף המחייך שבראש המסך. בחירה ב-Location תפתח תפריט לבחירת המיקום, תוכלו להוסיף את הטמפרטורה שבאזורכם וגם שעון במגוון עיצובים. בלחיצה על Aa שבראש המסך תוכלו להקליד טקסט ולתייג חברים: פשוט הוסיפו לפני שם החבר את סימן ה[email protected]

זה לא אינסטגרם אם אין פילטרים

אז זהו, שיש. לאחר לכידת תמונה או סרטון דרך האינסטגרם, גררו את האצבע על המסך משמאל לימין. לפילטרים אחרים תוכלו לחזור על הפעולה. אוהבים את התוצאה ורוצים לשמור במכשיר? פשוט לחצו על לחצן Save המופיע משמאל למטה.

לא כולם חייבים לראות

עשיתם את הטעות ואישרתם שסבתא תעקוב אחריכם באינסטגרם? תוכלו לקבוע ממי להסתיר את ה-Stories שלכם באמצעות לחיצה על גלגל השיניים משמאל למעלה -> Hide Story From.

כבר חברים באינסטגרם שלנו?