האפליקציה החברתית אינסטגרם (Instagram) מציעה החל מהיום למשתמשיה "מצב כהה" (Dark Mode) רשמי, המחליף את ממשק האפליקציה מהמראה הבהיר והרגיל, לגווני שחור ואפור. אדם מוסרי (Adam Mosseri), האחראי על אינסטגרם מטעם פייסבוק (Facebook), הוא שהכריז על החידוש – דווקא בציוץ בטוויטר.

המצב הכהה נתמך אך ורק בגרסאותיהן העדכניות ביותר של מערכות ההפעלה iOS (גרסה 13) ואנדרואיד (גרסה 10). למעשה, בתוך האפליקציה עצמה אין כל אפשרות לעבור בין תצוגה בהירה וכהה – אינסטגרם נסמכת לחלוטין על הגדרות מערכת ההפעלה, ועוברת בין תצוגה בהירה וכהה לפי הגדרות כלל המערכת. אלו עשויות להיות קבועות או אוטומטיות בהתאם לשעה, לפי בחירת המשתמש.

Image result for instagram dark mode

אפליקציית אינסטגרם היא כמובן לא הראשונה להציג תמיכה במצב כהה. קדמו לה רבות מהאפליקציות הרשמיות של גוגל (Google) ואפל (Apple), וגם אפליקציית המסנג'ר של פייסבוק עצמה. במכשירים בעלי תצוגת OLED, יכול מצב התצוגה הכהה להאריך באופן משמעותי את חיי הסוללה, שכן הפיקסלים הנותרים "שחורים" למעשה לא נדלקים כלל ולא צורכים אנרגיה. היתרון הזה אינו קיים במסכי LCD, אך לעיתים מעדיפים המשתמשים את התצוגה הכהה מטעמי נוחיות ויופי.