אינסטגרם (Instagram) השיקה אפליקציה חדשה בשם Threads, הזמינה כעת להורדה עבור מכשירי אייפון ואנדרואיד. בניגוד לאפליקציה הראשית של החברה, הבנויה סביב חשיפה רחבה למותגים וידוענים, Threads מיועדת אך ורק לשיחות עם חברים קרובים (Close Friends), המוגדרים באופן מפורש ככאלה על ידי המשתמש עצמו.

על מנת שאותם חברים ידעו אם המשתמש זמין לשיחה, כוללת Threads אפשרות לעדכון סטטוס נוכחי מבין מגוון אפשרויות שונות כדוגמת "נוהג", "עובד", "צופה בסרט" או "ישן". החידוש המרכזי הוא מצב עדכונים אוטומטי, שאיננו מופעל כברירת מחדל: מצב זה מעדכן את הסטטוס באופן עצמאי לפי שעה, מיקום, תנועת המכשיר ואפילו זמן הסוללה. באינסטגרם טוענים כי הנתונים הללו אינם מועברים הלאה לפייסבוק (Facebook), לא משמשים לצורך התאמת מסרים מסחריים, ונמחקים זמן קצר לאחר שהאפליקציה עושה בהם שימוש.

Instagram threads Status

בדומה לסנאפצ'ט (SnapChat), המסך הראשי של אפליקציית Thread הוא למעשה מסך הצילום, עם אפשרות למשלוח מהיר של התמונות לחברים וללא פילטרים – שכן המטרה היא תקשורת מהירה ויעילה. דרך מסך נפרד ניתן לנהל שיחות מלאות יותר הכוללות משלוח הודעות טקסט, אולם גם כאן מדובר ברשימה מצומצמת של חברים ולא בכלל הפרופילים אחריהם המשתמש עוקב באינסטגרם.

בשלב זה Threads היא בעיקר ניסוי: אין בה פרסומות כלל, ומטרתה היא להבין האם אכן קיימת דרישה לאפליקציית שיחות אישית. בהמשך עשויה אינסטגרם לפי תוצאות ההשקה להמשיך ולפתח את האפליקציה כמוצר עצמאי, או לשלב את תכונותיה באפליקציה הראשית שלה.

קרא עוד:  חגיגת מלחמת הכוכבים במסנג'ר של פייסבוק

להורדה: אנדרואיד | iOS