בהיעדר מצלמה ייעודית לאייפון בעלת יכולת צילום ב-360 מעלות, נאלצים משתמשי האייפון להשתמש בפתרונות חלופיים על מנת לצלם את עצמם ואת הסביבה על ידי שימוש במצלמות עצמאיות כמו LG 360 Cam ואחרות התומכות ב-iOS.

Insta360 היא מצלמה ייעודית לאייפון שאף אף יכולה לפעול עצמאית באמצעות סוללה פנימית  ומביאה את חווית הצילום ב-360 מעלות גם אל משתמשי אפל. מדובר למעשה באביזר חיצוני שאינו מתלבש על המצלמה הקיימת, אלא מתחבר למחבר הטעינה (Lightning) לשם הצילום – מה שאומר שבעת הצילום יאלצו המשתמשים להחזיק את האייפון במהופך.

כך בעת הפעלת המצלמה, ניתן לצלם תמונות וסרטונים בזוויות רחבה של 360 מעלות בזכות זוג לצילום היקפי מכל הכיוונים. בנוסף, ניתן יהיה כאמור לצפות בסרטונים ובתמונות שצולמו ישירות באפליקציה הייעודית לכך או דרך משקפי מציאות מדומה, כמו גם לשתף ישירות מהאפליקציה אל הרשתות החברתיות.

אף שמדובר במצלמה קומפקטית וקטנה למדי המסוגלת להיכנס אפילו לכיס, היא טומנת בחובה יכולת לא רעה בכלל: Insta360 משתמשת בזוג מצלמות בעדשות רחבות 210 מעלות (עין הדג) עם צילום וידאו ברזולוציה מקסימלית של 3040 על 1520 פיקסלים בקצב של 30 פריימים לשנייה, ואת הסרטונים היא שומרת על גבי כרטיס MicroSD.

ניתן להשיג את המצלמה בצבעי כסוף, אפור שחור, זהב וורוד באתר החברה, כשמחירה עומד על 199 דולר ונמכרת בחנות TomTop, ובהזנת קופון (WXYKAM) תזכו ל-30 דולר הנחה.