לאווה (Lava), מהיצרניות ההודיות הגדולות, השיקה טלפון מבוסס Windows Phone 8.1 במחיר של 140 דולר בלבד או 8,499 רופיות. מדובר בטלפון 3G בעל מראה צבעוני וצעיר, עם שוליים צדדיים צרים מאוד, שמנצל את התוכנית של מיקרוסופט (Microsoft) לספק בחינם את מערכת ההפעלה שלה לטלפונים שיוצעו במחירים של פחות מ-200 דולרים, ובעיקר בשווקים המתפתחים.

הטלפון, XOLO Win Q1000, מוצע כאמור במספר צבעים וכמו רבים ממכשירי הביניים שהושקו לאחרונה, הוא מבוסס על ה-Snapdragon 200 של קוואלקום (Qualcomm) עם ארבע ליבות במהירות של 1.2 ג'יגה-הרץ. מסך ה-IPS הוא בגודל של 5 אינץ' ברזולוציית HD מה שמקנה לו צפיפות של 294 נקודות לאינץ'.

הא מגיע עם 1 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה ו-8 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון והרחבה של 32 ג'יגה-בייט נוספים לכל היותר עם כרטיס זיכרון מסוג microSD. המצלמה מאחור מצוידת בחיישן PureCel בגודל של 8 מגה-פיקסל עם מיקוד אוטומטי ועם מבזק לד, והקדמית היא ברמה של 2 מגה-פיקסלים.

הסוללה עמה מגיע המכשיר מציעה נפח עבודה של 2,200 מילי-אמפר/שעה ולפי החברה היא אמורה להספיק ל-12 שעות שיחה ב-3G. המכשיר תומך בשני סימים, ב-WiFi עד תקן 802.1n, בבלוטות' 4.0 וב-A-GPS.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.