הרבעון הראשון של 2013 מסמן שינוי בתעשיית הסלולר העולמית. לראשונה בעולם, הסמארטפונים עקפו במכירות את הטלפונים הפשוטים, כך לפי חברת האנליסטים והמחקר IDC, אשר סך של 418.6 מיליון מכשירי סמארטפון נמכרו בשלושת החודשים הראשונים של השנה, שהם 51.6 אחוז מסך כל המכשירים שנמכרו בחודשים אלה.

עוד מתברר מהנתונים כי באופן לא מפתיע, סמסונג הגדילה את נתח השוק שלה בתחום הסמארטפונים מ-29 אחוז לעבר 32.7 אחוז עם צמיחה של 60.7 אחוז משנה לשנה, וסך של 70.7 מיליון סמארטפונים. אחריה אפל עם עלייה קלה של 6.6 אחוז ו-37.4 מיליון סמארטפונים ובהפרש גדול סוגרת LG את המקום השלישי עם העלייה הגדולה ביותר של 110.2 אחוז בהשוואה לאותו הרבעון בשנה הקודמת (10.3 מיליון יחידות) ועם 4.8 אחוז מהשוק. גם היצרניות הסיניות גדלו לא מעט, זאת על חשבון נוקיה ובלקברי שכעת הן ממוקמות במקום הרביעי (Huawei) והחמישי (ZTE) עם 9.9 ו-9.1 מיליון מכשירים לכל אחת.

בתחום הטלפונים הפשוטים, סמסונג ונוקיה עדיין הבולטות בתחום עם 42 אחוז נתח שוק לשניהם יחד, אולם נוקיה רשמה ירידה של 25 אחוז בהשוואה לרבעון הראשון של 2012 וזאת נזקף לזכותה של סמסונג עם עלייה של 22.9 אחוז וסך של 115 מיליון מכשירים בהשוואה ל-61 מיליון מכשירים פשוטים של נוקיה. אפל סוגרת את הפער מול נוקיה עם הנתון של הסמארטפונים (37.4 מיליון).

הנתונים אגב, לא מאוד מפתיעים. כיום “הסמארטפונים”, המכשירים מבוססי מערכת הפעלה חכמה המספקת אפליקציות ויכולות רבות כמו של מחשב, כבר במחירים זולים מאוד בשוק ובראשם מכשירי האנדרואיד המוצעים על ידי מגוון גדול מאוד של יצרניות. המחירים אל מול מכשירים “טיפשים” הולך ומצטמצם וכך גם הפער הדיגיטלי בעולם כולו. אז יש פה מישהו בקהל בלי סמארטפון?

קרא עוד:  למקרה שהקודם היה זול מדי: אפל מציעה גרסה יקרה אף יותר של ה-Mac Pro

צילום: IntelFreePress cc flickr