המרוץ לרום מבושל לגרסת האנדרואיד 4.0 עבור ה-Galaxy S II כבר בעיצומו, ובעלי המכשיר יכולים כבר היום ליהנות מגרסאות מתקדמות של רומים בשלים מספיק כדי לעבוד איתם ביום יום.

שני רומים שכאלה, האחד הוא הרום הרשמי שכבר דלף והשני של CyanogenMod 9 הנמצאים בשלבי אלפא מאפשרים הורדה והתקנה של רומים פועלים על גבי ה-ICS. הראשון הגיע מהאתר SamMobile המבוסס על רום רשמי שדלף מוקדם יותר הכולל את ממשק ה-TouchWIZ במלואו. הוא מציע את גרסת אנדרואיד 4.0.1 וגם את גרסת 4.0.3. שניהם פועלים ובשלים להתקנה אם כי הם אינם חפים מבאגים ודורשים התקנה דרך ODIN.

הרום השני הוא גרסה 4.0.3 של CyanogenMod 9, רום נקי ללא TouchWIZ בגרסה שאינה סופית אך מדיווחים של משתמשים עולה כי היא יציבה ופועלת טוב. לרום עדיין יש בעיות כמו בצילום הוידאו שאינו עובד, חיישנים שאינם פועלים תקין וניגון וידאו, אך פרט לכך נראה כי הוא בשלב מתקדם. ההתקנה של רום זה פשוטה יותר ורק דורשת הורדה לכרטיס הזיכרון וצריבה דרך ה-Recovery, אם כי יש לזכור כי רומים של CyanogenMod אינם כוללים את אפליקציות Google ויש להוריד אותם בנפרד, ובכלל אלו צעדים שכמובן מסירים את אחריות היצרן ויש צורך לידע מוקדם לפני שניגשים למלאכה. מי שעדיין לא מעוניין לקחת את הסיכון, יוכל לצפות בוידאו בהמשך ולראות כיצד המכשיר עובד.

רום CyanogenMod 9
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=20671183

רום TouchWIZ
http://www.sammobile.com/2011/12/31/exclusive-2-new-android-4-0-1-and-4-0-3-
roms/