גוגל (Google) הודיעה כי החל מהחודש, היא תחדל לעדכן את חבילת השירותים לאפליקציות אנדרואיד (Play Services) עבור מערכת ההפעלה בגרסה 4.0, המוכרת בשם Ice Cream Sandwich. מפתחי האפליקציות נדרשים בהתאם לקבוע את גרסת 4.1 של מערכת ההפעלה (Jelly Bean) כגרסה המינימלית שבה ניתן יהיה להתקין את שירותיה, אם כי מפתחים שיתעקשו לתמוך גם בגרסאות ישנות יותר מוזמנים לעשות זאת במהדורה נפרדת של האפליקציה שתוצג רק לבעלי מכשירים ישנים במיוחד.

בגוגל מסבירים כי שבע שנים לאחר צאתה, Ice Cream Sandwich מותקנת כיום על פחות מאחוז אחד ממכשירי האנדרואיד הפעילים. כמובן שאותם מכשירים לא יפסיקו לפתע לפעול: הם פשוט לא יזכו עוד לעדכוני אפליקציות, והמשתמשים יאלצו להסתפק בגרסה המותקנת על המכשיר. 

אנדרואיד 4.0 הייתה אחת הגרסאות המהפכניות ביותר של מערכת ההפעלה. לאחר שנים ארוכות שבהן סבלה אנדרואיד מעיצוב ויזואלי קר וטכני, זכתה מערכת ההפעלה בגרסה זו לערכת העיצוב ״Holo״ שקיבעה במשך שנים את המראה הרצוי לאפליקציות אנדרואיד, כמו גם לכפתורי ניווט ווירטואליים על המסך עצמו, תכונת צילום המסך, וגם זיהוי פנים בסיסי ומעקב אחר כמות המידע שאותה המשתמש צרך מתוך חבילת הסלולר שלו – תכונות שנותרו מרכזיות למדי למערכת ההפעלה גם היום.