כמה אתם מוכנים לשלם על טאבלט בסיסי? אנחנו (ובטח גם אתם) ערים לעובדה כי קיימים לא מעט טאבלטים סינים זולים ופשוטים, אבל מעטים מהטאבלטים הללו מצליחים להתבלט מעל כולם. האחרון היה Novo 7 שהביא את האנדרואיד 4.0 ב-$99 וכעת גם חברת HuaYi, יצרנית סינית משנג'ן אשר חשפה טאבלט במחיר נמוך של 399 יואן, שהם כ-$65 או 250 שקל בלבד.

הטאבלט מביא מפרט דומה ואף במעט טוב יותר מדגם ה-Paladin של Ainol ובעיצוב דק יותר כאשר מדובר בטאבלט בגודל 7 אינצ' ברזולוציה של 800×480 תומך מולטי-טאץ' (Capcitive ככל הנראה), הרץ על מעבד 1GHz מסוג Cortex A8 (ולא RISC), מגיע עם זיכרון 512MB ואחסון פנימי 4GB. בנוסף הוא בעל מצלמה קדמית 1.3 מגה פיקסל, תקשורת WiFi וגם יציאת HDMI, כאשר הסוללה בעלת 3,600mAh וחריץ microSD להחרבה.

לא מדובר כאן בשיא הטכנולוגיה, ואנחנו בטוחים שהחסרונות של ה-Novo 7 כפי שרשמנו אותם בסקירה יבואו לביטוי גם כאן (מסך פחות איכותי, איטיות, גימור), אך בהחלט מדובר במפרט מכובד ביחס למחיר שאותו משלמים בהשוואה ל-2,000 שקל ומעלה על טאבלט של היצרניות הגדולות. בינתיים, עוד לא נמסר תאריך השקה, ובטח נראה אותו צץ באתרים הסינים השונים כבר בקרוב.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.