חלקכם וודאי לא יודעים אבל בשעון וואווי (Huawei) מוטמע רמקול בשעון כחלק אינטגרלי בחומרה, זאת בעוד מערכת ההפעלה כלל לא תומכת בשימוש בו. כעת התקבל דיווח כי גוגל (Google) תבצע עדכון למערכת ה-Android Wear אשר מוסיף תמיכה ברמקול הפנימי ובכך בעלי השעון יוכלו להפסיק לדאוג כי הם סוחבים לשווא חלקי חומרה שאין בהם שימוש. הרמקול יחל לעבוד ישירות בשעה שהתוכנה החדשה תשוחרר לציבור הרחב.

משתמש באתר Reddit פרסם כי הוא עובד כרגע בגרסת הניסיון של התוכנה על השעון החכם שלו וכאשר הגרסה מותקנת הרמקול המובנה פועל באופן מלא. הוא טוען כי הוא יכול להתקשר ובאותה מידה גם לענות לשיחות, לקבל התראות מהמערכת ולהשתמש בשירות ה-Text-To-Speech של גוגל הממיר טקסט למילים בצורה אוטומטית. מלבד זאת נאמר כי השירות מספק מידע רב יותר בכך שבנוסף לכל, המערכת מקריאה גם את השעה ואת התפריטים שהמשתמש לוחץ עליהם במידה ומוגדר כך. אמנם, אפליקציות צד שלישי יוכלו להשתמש ברמקול רק כאשר מפתחי האפליקציות יתמכו בו בתוכניותם, וזמן זה יגיע לאחר שהעדכון ישוחרר.

דיווח זהה מגיע גם ממקור שני אל האתר Android Police וקובע כי הגרסה הבאה (Android Wear 1.4.0.2496323) תפעיל את פונקציית הרמקול בשעון של וואווי ובנוסף גם תכיל גרסה חדשה של Google Play Services. אין לדעת האם הרמקול אכן יפעל כפי שתואר כאן ומעניין יותר לדעת האם ישנם עוד שעונים עם רמקול פנימי שבעליהם כלל לא מודעים לו.מועד השחרור של התוכנה איננו ידוע עדיין, כמובן שנעדכן בנוגע לכל התקדמות חדשה בנושא.