וואווי (Huawei) אולי מתרכזת בעיקר במכשירי קצה עליון, אבל היא לא שוכחת במקביל שאת הפריצה שלה לשוק הגלובלי היא עשתה בעיקר דרך מכשירי שוק בינוני ולמטה מכך. והיא עדיין גם שם, מתברר, עם החשיפה של גרסת 2017 של Huawei Y5, טלפון ה-LTE הזול שלה עם גוף הפלסטיק, המסך בגודל 5 אינץ' ורזולוציית ה-HD שלו. המעבד הוא MT6737T של מדיה-טק (MediaTek) שמציע ארבע ליבות Cortex-A53 במהירות מרבית של 1.4 ג'יגה-הרץ.

המכשיר יגיע עם 2 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה ו-16 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון מובנה שניתן להרחבה בעוד 128 ג'יגה-בייט לכל היותר עם כרטיס microSD, מצלמת 8 מגה-פיקסל עם מפתח צמצם f/2.0 מאחור ומצלמת 5 מגה-פיקסל עם זווית 84 מעלות מקדימה. הסוללה היא בנפח עבודה של 3,000 מילי-אמפר/שעה ולפי החברה זה אמור להספיק ליום וחצי עבודה בזכות טכנולוגיית ניצול חשמל טובה יותר. עובי המכשיר 8.35 מ"מ ומשקלו כ-150 גרם. מערכת ההפעלה היא מרשמלו 6.0 שמעליה הממשק הקנייני של החברה EMUI 4.1.

למכשיר יש כפתור פיזי נוסף בצד שמאל שזכה לכינוי Easy Key. ניתן לתכנת אותו כך שהוא יגיב ללחיצה קצרה, לחיצה כפולה וכן ללחיצה ממושכת, לביצוע פעולות או להרצת אפליקציות.

וואווי לא סיפקה מחיר בינתיים ל-Huawei Y5, אך כן סיפרה שהמכשיר יימכר בצבעים זהב, ורוד, כחול, לבן ואפור.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.