נכון לעכשיו, למרות הרוחות המנשבות שוב לטובת הקלה בתנאי הסחר עם וואווי (Huawei), טלפון הדגל החדש של החברה Mate 30 על גרסאותיו השונות עדיין אינו מצטייד באפליקציות של גוגל (Google) מעבר למערכת ההפעלה הבסיסית. אבל כזכור, כל שאר הטלפונים שהושקו לפי מאי השנה מקבלים עדכונים, לפחות נכון לעכשיו – והפעם לפי הדיווחים זה כבר מתחיל לקרות עבור Mate 20 Pro.

לפי דיווח באתר ההולנדי DroidApp, מכשירי Mate 20 Pro ברחבי המדינה כבר התחילו לקבל את ההודעה שעדכון הממשק של המכשיר שלהם, מ-EMUI 9.1.0 ל-EMUI 10.0, כבר מוכן להורדה. עדכון זה גם כולל את העדכון לאנדרואיד 10, הגרסה המעודכנת של מערכת ההפעלה של גוגל.

כמו תמיד בתהליך עדכוני מערכת הפעלה וממשק למכשיר כזה או אחר מדובר בעדכון מתגלגל, כך שייקח זמן עד שכל מכשירי ה-Mate 20 Pro ברחבי העולם יקבלו את העדכון המיוחל. מעבר לכך אין עדיין עדויות תואמות לגבי מכשירי Mate 20.

בכל מקרה בתכנון המקורי של וואווי, בהתאם ללוח הזמנים שהיא פרסמה, מכשירי ה-Mate 20 היו אמורים להתחיל לקבל את העדכון לאנדרואיד 10 רק במהלך דצמבר, כך שמדובר בהקדמה בת חודשיים של לוח הזמנים. האם זה אומר שגם מכשירים אחרים שאמורים לקבל את העדכון המלא של מערכת ההפעלה יקבלו אותם לפני הזמן? נשאר רק להמתין ולראות.