וואווי (Huawei) קיבלה אישור מאיגוד הפטנטים העולמי (WIPO) על רישום פטנט לשעון חכם חדש שמבוסס על מסגרת רגישה למגע. לפי המסמך שהגישה החברה, המסגרת העגולה של השעון תורכב משמונה איזורים. לחיצה על אזורים אלו תוכל לשלוח פקודות שונות למערכת ההפעלה של השעון, כאשר ניתן יהיה בנוסף לשלב בין לחיצות על אזורים שונים עבור פקודות נוספות.

המשמעות היא כמובן שוואווי תוכל לשלב קיצורי דרך לפקודות מסוימות ללא צורך בהוספת כפתורים פיזיים, בדומה למסגרת המסתובבת של שעוני ה-Gear של סמסונג (Samaung) – רק עם הרבה יותר אפשרויות. השרטוטים שצורפו למסמך ממחישים את שמונת האזורים שממומקים בסימטריה מסביב למסגרת, זאת בנוסף לשני כפתורים פיזיים, שקיימים כרגע בשעונים ישנים של החברה ולא צפויים לפנות את מקומם, כמו גם מסך המגע.

medium

חלק מהאזורים אף אמורים להיות רגישים לעוצמת הלחיצה על ידי מימוש טכנולוגיית Force Touch, כדי לאפשר אפילו עוד יותר פקודות.

לפי הדיווחים וואווי שיכולה ליישם את המסגרת הנלחצת בכל סוג של מסגרת – פלסטיק, פלדת אל-חלד, אלומיניום או קרמיקה, בעוד הרצועה עצמה יכולה להיות מגומי או עור. כמו כן, הפטנט אמור להיות מותאם עבור אנשים ימנים או שמאליים כאחד.

Huawei Watch 2 הושק בעולם לפני כשנה, כך שהדור השלישי שלו אמור לצאת בקרוב. טרם ידוע אם המסגרת הלחיצה החדשה תשולב בו, או שתמתין לקראת הדור הרביעי.