ימים ספורים טרם אירוע החשיפה הרשמי של ה-P30 Pro, מכשיר הדגל החדש של וואווי (Huawei), העלתה היצרנית, ככל הנראה בטעות, דף מוצר לאתר הרשמי שלה ובו פרטים מסקרנים אודות יכולות הצילום של המכשיר. הדף הוסר לאחר מספר שעות, אך כמובן שהפרטים והצילומים שהופיעו בו כבר עשו את דרכם לרשת.

בהתאם לשמועות, יכלול ה-P30 Pro מערך של ארבעה חיישני צילום בצדו האחורי. החיישן הראשי הוא באיכות 40 מגה-פיקסל בעל "עושר צבעים יוצא דופן" (SuperSpectrum Sensor, בשפתה השיווקית של וואווי). לצידו מותקן חיישן בעל זווית רחבה, חיישן ללכידת עומק, וחיישן נוסף בעל זום אופטי כפול 10.

בוואווי מציינים כי למערכת המצלמות שפיתחו יכולות מרשימות בעת צילומי לילה. בנוסף, ניתן יהיה לצלם וידאו באמצעות העדשה הראשית ועדשת הזום בעת ובעונה אחת, ולהציג את שתי זוויות המבט במקביל, חידוש אותו מכנה החברה Dual-View. אולם ככל הנראה, תכונה זו לא תהיה מוכנה בעת השקת ה-P30 Pro, אלא תגיע בדמות עדכון תוכנה במועד מאוחר יותר.

עוד מבטיחים בוואווי מסך נטול שוליים כמעט לחלוטין, עם מגרעת זעירה. כזכור, בהדלפות קודמות נחשף כי ה-P30 Pro יצויד במעבד ה-Kirin 980, 8 גיגה-בייט של זיכרון עבודה ו-256 גיגה-בייט לאחסון קבצים. את כל הפרטים צפויה החברה לחשוף באירוע שיערך בפריז בהמשך השבוע, ואנחנו נהיה שם כדי לדווח.