וואווי (Huawei) חשפה באירוע שאותו ערכה השבוע בלונדון גרסה חדשה, רביעית במספר, לחנות האפליקציות Huawei AppGallery והכלים אותם היא מציעה למפתחים (Huawei Mobile Services). השירות הפך קריטי עבור החברה מאחר ובעקבות החרם שהוטל עליה מצד הממשל האמריקני, וואווי אינה יכולה עוד להציע במכשיריה החדשים את חנות האפליקציות המוכרת של גוגל (Google). החנות שלה, אם כן, חייבת להפוך לאלטרנטיבה ראויה בעיני המשתמשים באירופה.

בוואווי טוענים כי כבר עתה, מוצעות להורדה דרך החנות לא פחות מ-55,000 אפליקציות, ומבקרים בה כ-400 מיליון משתמשים בחודש. אולם היצרנית הסינית מתעקשת כי החנות לא רק מהווה תחליף ראוי ל-Play Store, אלא שהיא אפילו עדיפה ממנה עבור המפתחים: אלו יכולים לבחור מבין לא פחות מ-24 כלי פיתוח עוצמתיים, המאפשרים שילוב קל של טכנולוגיות מתקדמות כגון זיהוי פנים, זיהוי טקסט, זיהוי תמונות ובינה מלאכותית.

בנוסף, לטענת וואווי מאחר והיא בונה בעצמה הן את המכשירים והן את החנות וכלי הפיתוח, היא מסוגלת להציע למפתחים פלטפורמה אמינה ומהודקת יותר, ממש כמו זו של אפל (Apple). בכדי להדגיש עוד יותר את מחויבותה לנושא, הכריזה וואווי על השקעה של לא פחות מ-20 מיליון פאונד בתעשיית האפליקציות הבריטית, עם מענקים של עד 20,000 פאונד למפתחים שיעלו אפליקציות חדשות לחנות עד סוף החודש.

אגב, גם אפליקציית TGspot כבר נמצאת שם.