אלפא טלקום תשיק את מכשיר ה-Nexus 6P בישראל ביום ראשון עוד שבועיים (20.12), זאת כשבועיים לאחר השקתו של המכשיר הראשון בסדרת דגמי הנקסוס החדשים, Nexus 5X מתוצרתה של LG.

למרות שטרם פורסם מחירו של ה-Nexus 6P על דגמיו השונים, ההערכות הן כי זה ינוע במחיר התחלתי של כ-3,000 שקלים לדגם בעל ה-32 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון ו-3 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה. יחד עם זאת, סביר כי מספר ימים לפני מועד ההשקה הרשמי תפרסם היבואנית את המחירים, שיוצע בקיבולות של 32, 64 ו-128 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון.

כזכור, מכשיר ה-Nexus 6P הוא פרי שיתוף פעולה של גוגל (Google) לראשונה עם היצרנית הסינית וואווי (Huawei), הנחשב לדגם הפרימיום בהשוואה ל-Nexus 5X שהושק יחד איתו, וגם נחשב לגדול יותר עם מסך 5.7 אינץ' לעומת 5.2 אינץ' ב-5X.

מלבד גודל המסך, המכשיר מבוסס על מערכת העל שבב Snapdragon 810 מתומן הליבות בגרסה המעודכנת ונטולת בעיית ההתחממות הידועה, וסוללה עצומה בקיבולת של 3450 מיליאמפר/שעה. בנוסף, משלב המכשיר צמד רמקולים סטריאופונים, מצלמה אחורית ברזולוציית 12.4 מגה-פיקסל וסלפי קדמית ברזולוציית 8 מגה-פיקסל וכן חיישן טביעת אצבע מהיר.

לשם השוואה, בחנות ה-Play נמכר המכשיר במחירים של 499, 549 ו-649 דולרים בהתאמה, בעוד בהונג קונג נמכר במחיר התחלתי של 5000 דולר מקומי, שווי ערך לכ-2479 ש"ח.

 

Huawei Nexus 6P

ה-Nexus 6P מתוצרת וואווי הסינית הוא המכשיר הגדול מבין השניים שהוכרז יחד עם ה-Nexus 5X. הוא בעל גוף אלומיניום, מצויד במסך 5.7 אינץ' ברזולוציית QHD, רץ על שבב מתומן הליבות Snapdragon 810, בעל מצלמה של 12 מגה פיקסל וחיישן טביעות אצבע בגבו. המכשיר רץ על מערכת האנדרואיד 6.0 'מרשמלו'.

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.