וואווי (Huawei) השיקה את החבר השלישי במשפחת ה-Mate 10 החדשה שלה, ומדובר בגרסת ה-Lite של הטלפון שהייתה צפויה להיות מוצגת יחד עם Mate 10 ו-Mate 10 Pro. מדובר למעשה במיתוג מחדש של טלפון אותו השיקה החברה ברחבי אסיה במספר גרסאות בחודשים האחרונים, כולל Nova 2i עבור השוק המלזי, Honor 9i בהודו ועוד.

הטלפון משתף כמה מסממני העיצוב עם האחים הגדולים שלו. הוא מגיע עם מסך 5.9 אינץ' ברזולוציית +FHD ביחס היבט של 18:9. המסך, כנהוג כיום, נמתח מצד לצד. אין כפתור בית פיזי, כך שחיישן טביעות האצבע נמצא בגב המכשיר. עם זאת יש שתי מצלמות קדמיות שממוקמות בפס המסגרת העליון של המכשיר, אחת עם חיישן 13 מגה-פיקסל והשנייה בגודל של 2 מגה-פיקסל. גם מאחור יש כמובן שתי מצלמות, אבל כאן השילוב הוא של מצלמות 2/16 מגה-פיקסל.

המערכת על שבב של Mate 10 Lite היא Kirin 659 והוא מגיע עם 4 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה ו-64 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון מובנה. הסוללה היא בנפח עבודה של 3,340 מילי-אמפר/שעה, מערכת ההפעלה היא אנדרואיד 7.0 והממשק הוא EMUI 5.1.

המכשיר יהיה זמין בצבעי זהב, שחור וכחול והוא יעלה 349 אירו. אפשר יהיה להזמינו מראש החל ב-1 בנובמבר בגרמניה וליד לאחר מכן כנראה גם במדינות מזרח אירופה.