שמונה חדשים לאחר שוואווי (Huawei) הושקה באופן רשמי בארץ, עם אלפא טלקום יבואנית רשמית ובלעדית, הכריזה החברה הסינית על מכשיר דגל חדש, Ascend P7, שעימו היא מתקווה לרכוש אמונים גם מקהל רוכשים פוטנציאלי שעד עתה הבחירות הברורות שלו היו בעיקר מכשירים מבית סמסונג (Samsung) ואפל (Apple). למעשה, וואווי לא מתביישת לרגע. לאורך כל ההשקה היא סימנה את המטרות שלה היטב, והראתה כיצד, לדעתה, ה-Ascend P7 עולה מתחריו המוגדרים, ה-S5 של סמסונג וה-5s של אפל.

"מבחינה מותגית בארץ אנחנו עוד לא שם. מבחינה טכנולוגית המכשירים של וואווי ברמה הגבוהה ביותר והם יכולים להתמודד גם עם ה-Galaxy S של סמסונג וגם עם ה-iPhone מבחינה כספית, מבחינת מפרט ומבחינת מה שהמכשיר נותן. מבחינת מותג אנחנו עדיין לא מספיק מוכרים, ויש לנו עוד דרך לעשות", אמר לאחר השקת המכשיר בפריז דרור אבישי, מנכ"ל אלפא טלקום בראיון שנתן לאתר החתול הטכני.

וואווי במקום השלישי בעולם, אבל הגיעה שם קצת בערמומיות. היא פנתה אל השוק הנמוך כדי למכור, ועכשיו היא משנה פאזה והולכת לשוק הגבוה. אתה חושב שזה יעבוד?
"זה כבר עובד. במשך שנים רבות החברה התמחתה בייצור מכשירים לרמה הנמוכה, אבל בשנתיים האחרונות היא החליטה להתמקד במכשירי הביניים והרמה הגבוהה, והם יוצאים מחוץ לסין לארצות הברית ולאירופה ושם הם גדלים, בשוק שלא הכיר אותם. וזה מוכיח את עצמו. הם כבר שלושה רבעונים במקום השלישי בעולם והם גדלים בזכות הטלפונים החכמים. הם כמעט ולא עושים טלפונים פשוטים יותר (Feature Phones), והם גדלים עם הטלפונים החכמים המתקדמים יותר, ועם המכשירים עם המסכים הגדולים יותר. זה הכיוון שלהם.

קרא עוד:  כמה יעלה OnePlus 7? זמין עכשיו במכירה

ומה המצב בישראל? שלישי גם בארץ?
"בארץ אנחנו לא מקום שלישי. אני מזכיר לך שבארץ התחלנו רק לפני שמונה חדשים. השקנו מספר טלפונים חכמים ומספר טאבלטים ואנחנו הולכים וגדלים ואנחנו נכנסים למפעילות. ברמה שנתית נידע מה המצב שלנו בעוד כמה חודשים. המטרה שלנו היא כמו שוואווי בעולם, להיות גם בארץ".

ומה היעד שלכם בישראל, מה יספק אותך?
"אנחנו רוצים קודם כל להגיע ליעד דו ספרתי, אנחנו מקווים להגיע לזה בסוף 2015. נכון שהשוק הישראלי מתנהג קצת אחרת, ולפעמים אתה רואה יצרן שמצליח כאן פחות או יותר מאשר בעולם, אבל בסופו של דבר אתה רואה שהדברים מתאזנים והמטרות שלנו בישראל צמודות למטרות של וואווי בעולם".

אתה חושב שוואווי היא מפתח להצלחה?
"אני בטוח שוואווי היא מפתח להצלחה. זו חברה מאוד מתקדמת מבחינה טכנולוגית ויש לה יעדים בכל התחומים בהם היא עוסקת, וכמעט בכל תחום שאני מכיר בו היא עוסקת היא מובילת שוק, החל מתשתיות סלולאר, תשתיות ארגוניות, מוצרים אלחוטיים עסקיים וביתיים ועוד. וואווי תוביל תוך כמה שנים גם את שוק הטלפונים החכמים".

אתה בטוח?
"מבחינת היעדים שלהם הם מתכננים להיות מובילי שוק תוך 3-4 שנים. אני לא יודע אם הם יעברו את אפל ואת סמסונג, אבל הם יהיו מתחרים ברמה הגבוהה ביותר. וזה יכול לקרות גם בישראל".

 

לקריאת הראיון המלא, לחצו כאן.