ישנם לא מעט לוחות מייקרים לפיתוח, ואלה לרוב מבוססים על שבבי ARM חלשים. הפעם וואווי (Huawei) היא זו שהציגה לוח פיתוח משלה, המציע את שבב Kirin 960 החזק מתוצרתה ומריץ את מערכת האנדרואיד (Android) בגרסה 7.1.

הלוח, שפותח בשיתוף גוגל (Google), נקרא HiKey 960 והוא מגיע עם ערכת קוד פתוח מלאה הזמינה באתר המפתחים הרשמי. שבב ה-Kirin 960 הוא בעל מעבד מתומן ליבות בתצורת ארבע ליבות Cortec-A73 ועוד ארבע Cortex-A53, זאת יחד עם שבב גרפי Mali-G71. יש גם זיכרון עבודה של 3 ג'יגה-בייט RAM ואחסון פנימי 32 ג'יגה-בייט, יחד עם חריץ הרחבה.

ללוח HiKey 960 גם לא מעט ממשקים כמו USB 3.0, USB Type C, קישוריות WiFi, Bluetooth, וחיבור HDMI לרזולוציה מקסימלית Full HD. ואם זה לא מספיק, יש גם חיבור I/O כללי למגוון שימושים.

עם זאת, HiKey 960 לא יהיה זולל כלל ורחוק מהמחיר של רספברי פי (Raspberry Pi). וואווי תמכור אותו בלא פחות מ-240 דולר, כאשר הוא יהיה זמין למפתחים כבר בתחילת החודש הבא.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.