לא פעם התגלה בעבר על כך שהיצרניות בשוק הסלולר גורמות להטיית תוצאות מבחני הביצועים, כך שחשבנו שחברות אחרות כבר למדו. ובכן, זה לא כך המצב ונראה כי גם וואווי (Huawei) נתפסה, שוב.

חברת UL Benchmarks, מי שאחראית בין היתר על אפליקציות מבחני הביצועים המפורסמות של פיוצ'רמארק (Futuremark) שגם אנחנו כאן ב-TGspot משתמשים בהן לבדיקות, החליטה להסיר מתוצאותיה מספר מכשירי וואווי שונים כמו P20, P20 Pro ו-Honor Play. הסיבה: אתר AnandTech חשף כי החברה ביצעה "הקפצה" מלאכותית של הביצועים כאשר זיהתה שימוש באפליקציית מבחני הביצועים 3DMark.

לפי AnandTech, תוצאות מכשירי וואווי היו גבוהים ב-47 אחוזים יותר מאשר הנתון האמיתי שלהם, כך שהמספרים שקיבלו המשתמשים והועלו לאתר הבדיקות היו שקריים. בסדרת בדיקות שבוצעו מחדש על מכשירים של וואווי המשתמשים בשבב Kirin 970 התגלו פערים גדולים בנתונים אל מול מכשירים מובילים בשוק כיום.

3DMark Sling Shot 3.1 Extreme Unlimited - Graphics

בתחילה, תגובתה של וואווי לאתר לוותה בתירוצים שונים וטענה כי מדובר בדבר מקובל בשוק הסיני וכי "כולם עושים זאת". לאחר מכן, החברה הוציאה הצהרה לעיתונות בו היא אמרה כי היא הסיבה לתוצאות הגבוהות היא שילובם של טכנולוגיות לימוד מכונה ובינה מלאכותית, המסייעות למכשיר להשיג את מירב הביצועים.

יתרה מכך וואווי אמרה כי הם הגיעו להסכמה עם UL Benchmarks בה הבטיחה לא לחזור על כך בשנית וכי היא תשלב במערכת ה-EMUI 9.0 אפשרות חדשה שתאפשר למשתמש להפעיל "מצב טורבו" שבאמצעותו יוכל המכשיר לנצל במקסימום את חומרת המכשיר.

קרא עוד:  24 ימי שימוש ומסך AMOLED: השעון Amazfit GTR הוכרז רשמית

"כדי למנוע בלבול סביב תוצאות מבחני הביצועים, לאחר דיון הוחלט עם UL להסיר באופן זמני את תוצאות המבחנים של מכשירי וואווי, ולהחזיר אותם אחרי שוואווי תספק גישה למצב הביצועים החדש לכלל המשתמשים".

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.