ספקית פתרונות התקשורת הסינית Huawei, אחת החברות הגדולות ביותר בעולם התקשורת הסלולארית, הכריזה היום בתערוכת CommunicAsia הנערכת בסינגפור על מחשב לוח בשם MediaPad.

ה-MediaPad, שהוכתר כיורשו של טאבלט קודם בשם Ideos S7, נבדל מקודמו בכך שבניגוד אליו הוא אינו מסתפק במפרט שנראה כלקוח מזיוף סיני, אלא הולך הכי רחוק שאפשר ומביא איתו את קדמת הטכנולוגיה. מדובר במכשיר מעוצב היטב, בעל גוף עשוי מקשת אלומיניום בעובי 10.5 מ"מ, המכיל מעבד כפול-ליבה מסדרת Snapdragon של Qualcomm במהירות 1.2GHz, מסך IPS בגודל 7 אינצ' וברזולוציה של 1280×800 (צפיפות של 217 פיקסלים לאינצ') עם שכבת מגע קפסיטיבית, מצלמה קדמית בעלת חיישן 5 מגה-פיקסל ויכולת צילום וידאו באיכות HD, מצלמה קדמית ברזולוציית 1.3 מגה-פיקסל, יציאת HDMI ותקשורת WiFi n וסלולאר מדור 3.75 (HSPA+).

על כל זה מפקדת מערכת ההפעלה אנדרואיד בגרסה 3.2, שהואוויי הסבירה כי היא למעשה אנדרואיד 3.1 שהותאמה למסכים הבינוניים בגודל 7 אינצ'. היא מגיעה עם נגן פלאש בגרסא 10.3 עם תמיכה מלאה בנגינת וידאו באיכות Full HD 1080p, אפליקציות לפייסבוק וטוויטר, חבילת תוכנות האופיס Documents to Go ומשחק Let's Golf.

בנוגע לגרסת WiFi בלבד הבהירה החברה כי אין בכוונתה להוציא אחת כזו, מה שנראה לכמה אנשים מוזר – כנראה מכיוון ששכחו כי מדובר בספקית ציוד התקשורת השניה בגודלה בעולם לחברות סלולאר. במלים אחרות: את מחיר הטאבלט, שלא נמסר אך החברה התחייבה שיהיה נמוך משל מתחרים דומים (שלא קיימים עדיין), יסבסד התשלום של הקונים על חבילות גלישה סלולאריות.

קרא עוד:  וואווי תציג ב-IFA את Kirin 990, המערכת הראשונה שלה הכוללת שבב 5G

המועד המשוער לתחילת שיווקו בפועל של המכשיר הוא הרבעון השלישי (שמתחיל עוד שבוע וחצי), והחברה ציינה מלבד עלותו יהיו נתונים בידי חברות הסלולאר שתמכורנה אותו, כמו לדוגמא כמות הזיכרון.

http://www.youtube.com/watch?v=Jp71nELkXHA