השימוש במצלמה הקדמית לתצלומי סלפי (Selfie) הולך ונעשה פופולרי מיום ליום. כדי לעמוד בקצב ההלוך וגובר, יצרניות הסלולר החלו לשפר משמעותית את המצלמה הקדמית במכשירים, וחברת HTC הטאיוונית לקחה את זה צעד אחד קדימה. הכירו את ה-HTC Desire Eye: מכשיר שכל כולו על טהרת הסלפי, ועוד.

העין שמתבוננת עלינו
ה-Desire Eye לוקח את המצלמה האחורית ומעביר אותה קדימה. למעשה, הוא מגיע עם שתי מצלמות של 13 מגה-פיקסל, קדמית ואחורית, בעלות פלאש LED כפול בהתאמה משני הצדדים. זו גם הסיבה לשמו, ונראה כאילו עין ענקית מסתכלת עלינו.

כדי להפוך את צילומי הסלפי לקלים יותר, HTC ציידה בממשק ה-Sense 6 את מה שהיא מכנה Eye Experience – מספר אפשרויות שיאפשרו לנצל את מלוא העוצמה של שתי המצלמות יחדיו.

ה-Split Capture מחלק את התמונה המצולמת כך הוא משלב את התמונות שצולמו משתי המצלמות יחד באותה התמונה, וה-Crop-Me-In מאפשר למשתמש להכניס לתוך תמונה שצולמה במצלמה האחורית (למשל: נוף) תמונת סלפי של המשתמש, כך שייווצר שילוב בין השניים. Face Fusion ממזג שני פנים, וה-Live Makeup מעניק לפני המשתמש איפור מבלי שאין עליו באמת. ה-Photo Booth מסוגל ללכוד ארבעה תמונות ומאחד אותם לתוך מספר פריימים בתמונה אחת. כמו כן, HTC מכוונת לשיחות וידאו באיכות גבוהה שמנצלת את גודל החיישן של המצלמה הקדמית, כך שאם ישנם 4 משתמשים המשוחחים עם צד שני בסקייפ (Skype), המצלמה תזהה את ארבעת הפרצופים ותכניס אותם לתוך "ריבוע" ככה שהצד השני יקבל עד 4 ריבועים שונים – לכל פרצוף, כך שהמשוחחים לא יצטרכו לדאוג למיקום שלהם.

כמו כן, HTC גם ציינה שה-Eye Experience תגיע לכלל המכשירים הבאים בחודשים הקרובים עם עדכון גרסה: HTC One (M7), HTC One (M8), HTC One (E8), HTC One mini, HTC One mini 2, HTC One Remix, HTC One Max, HTC Desire 612,ו-HTC Desire 816

מלבד אפשרויות הצילום המרשימות, ה-HTC Desire Eye הוא כמובן טלפון חכם בפני עצמו. מפרט המכשיר כולל מסך בגודל 5.2 אינץ׳ באבחנה של 1080p, שבב מרובע ליבות מדגם Snapdragon S801, זיכרון RAM בנפח 2 ג׳יגה-בייט, זיכרון פנימי לאחסון בנפח 16 ג׳יגה-בייט, סוללת 2,400mAh וכאמור מצלמה קדמית ואחורית באבחנה של 13 מגה-פיקסל. הוא כולל גם את זוג הרמקולים BoomSound, תמיכה בהרחבת זיכרון ע"י microSD של עד 128GB, חסינות בפני מים בתקן ה-IPX7 (עד מטר אחד למשך חצי שעה). עוביו עומד על 8.5 מ"מ ומשקלו 154 גרם.

ה-Desire Eye יושק בארה"ב באופן בלעדי לרשת הסלולר AT&T בחודש אוקטובר והוא יגיע לאסיה ואירופה בשלב מאוחר יותר, כשעדיין לא ידוע על תאריך מדויק להשקה, אך הוא ישווק כאחד ממכשירי הדגל של HTC. הוא יהיה זמין בצבעים של כחול או אדום/לבן לבחירה.