HTC החלה לאחרונה בשיתוף פעולה צמוד עם חברת Beats Audio של DR. Dre,  וקשה שלא לחשוב שבתחום האודיו מכשירי HTC זקוקים לשיפור ניכר. כתוצר ראשון של השיתוף הושק ה-Sensation XE, ולפי שמו תוכלו כבר לזהות על מה מדובר וזהו למעשה שדרוג קל למכשיר הדגל של HTC כיום, ה-Sensation (סקירה).

תחילה התרשמנו כי גודלו ועוביו לא השתנו כלל (וזו אם כבר הבעיה הנוספת שיש ל-HTC במכשיריה), אם כי הוא נשאר כבד למדי (151 גרם), ועבה (11.3). העיצוב החיצוני נראה גם הוא זהה לאחיו הבוגר, אלמלא השימוש בצבע האדום שאופייני לעיצוב חברת Beats. כך, הכפתורים בתחתית המסך מעתה בצבע אדום, מאחור מסביב למצלמה ישנה טבעת אדומה ובתחתית הלוגו הגדול של Beats, אולם למרות השינויים הקטנים הללו, הם נראים לדעתנו מרהיבים מאוד, דבר שהופך את המכשיר לאחד היפים שראינו.

מסך המגע בגודל 4.3 אינצ' נשאר כשהיה וגם כאן הוא ניחן בעיצוב ייחודי עם קימור קל כלפי פנים, כאשר הרזולוציה המוצגת (540×960) מספקת איכות טובה למדי. בצד המעבד נמצא השדרוג המיוחל אשר קפץ ל-1.5GHz, שדרוג שרבים מאיתנו דרשו לראות מהחברה במיוחד לאחר שסמסונג חשפה מספר מכשירים הרצים על מעבדים משודרגים ודומים. שאר המפרט כולל זיכרון 768MB RAM, אחסון 4GB וכמובן יכולת ניגון וידאו ב-HD מלא כולל תמיכה בקבצי Xvid (ללא MKV) ויציאת HDMI דרך חיבור MHL, כך שיכולות מולטימדיה לא חסרות כאן.

בגב המכשיר מצלמה בעלת חיישן 8 מגה פיקסל צילומים ברזולוציה של 3264×2448 יחד עם צילום וידאו 1080 ופלאש LED כפול. זו אותה המצלמה שקיימת במכשיר ה-Sensation ולכן לא הפתיע אותנו לקבל תמונות איכותיות למדי עם צבעים טובים וחדות מפתיעה. לדגימות תמונה היכנסו לגלריה.

אודיו לפני הכל
אם כבר לספק למכשיר יכולות אודיו מפליגות, HTC בחרה בשותף אסטרטגי מוביל ויוקרתי בשוק וזו סיבה מספיק טובה לבדוק האם היצרנית מסוגלת להביא את מכשיריה לרמה סאונד סבירה (כי משם היא עוד הייתה רחוקה), או שאולי תתעלה על היצרניות האחרות.

תחילה, המכשיר מתקשט בלוגו היוקרתי של Beats Audio, ומגיע עם זוג אוזניות מדגם iBeats in-ear, גם כן מבית היצרנית של Dr Dre יחד עם נרתיק מהודר לאחסון האוזניות המכיל גדלים שונים לסיליקון האוזניות. אכן יש לתת להם את הקרדיט, ואלו האוזניות האיכותיות ביותר שקיבלנו יחד עם מכשיר סלולרי – הצליל נקי, עוצמתי ואפילו הבאסים מורגשים בו היטב ולא רק: האוזניות מגיעות עם אפליקציה ייחודית המאפשרת להגדיר את רמת הבאס במכשיר, ועל פי עדויות אחרות ברשת הבנו כי היא גם מסוגלת לשפר את הבאס עם אוזניות של יצרניות אחרות. ועוד נוסיף כי לאוזניות שלושה כפתורי שליטה למעבר בין השירים ולעצירה/ניגון המוזיקה שבמכשיר, אם כי מאוד חסר בהם שליטה בעוצמת השמע.

השמע ברמקול המכשיר גם הוא טוב יותר מהמכשירים הקודמים של החברה, ובשימוש בספיקר בעת השיחה הסאונד השתפר פלאים והצד השני נשמע טוב הרבה יותר, אם כי העוצמה הייתה במעט חלשה.

וידאו: סקירה HTC Sensation XE

Sense 3.0
המכשיר מגיע עם מערכת האנדרואיד 2.3 וגם עם הבטחה לשדרוג לגרסת ה-ICS. על גבי המערכת מולבש ממשק ה-Sense 3.0 של HTC שעליו הרחבנו בסקירה של ה-Sensation. הוא לדעתנו, הממשק הטוב ביותר כיום שיש למכשיר אנדרואיד להציע, ואין ספק כי HTC מציעה כאן חבילת יישומים ותוספים משלימים שלא תמצאו אצל אף יצרנית אחרת.

לסיכום, כחובבים של מכשירי HTC החברה אמנם לא הציגה כאן כל חידוש “מרעיש” בהשוואה ל-Sensation המקורי. התוספת בתדר של המעבד היה נדרש ורצוי כדי לעמוד בתחרות של היום אך זה גם מה שהופך את המכשיר לרלוונטי יותר ואולי גם בין האטרקטיביים הקיימים כיום יחד עם ה-Motorola RAZR וגלקסי אס 2. האיכות, הצבעים והמראה כבשו אותנו, אבל לא בטוח שהיינו מוסיפים את ה-600 ש”ח בשבילו לעומת ה-Sensation שירד למחיר של 2,000 ש”ח. ל-HTC עוד עבודה בתחום העובי והמשקל, שכן הוא אחד המכשירים הכבדים בקטגוריה של מסכי ה-4.3 אינצ’, והיינו רוצים לראות ממנה מכשירים פורצי דרך, ולא רק ללכת צעד אחרי המתחרים.

המכשיר נמסר באדיבות Vmobile

*זוהי סקירת שטח והזמן המועט שהיה ברשותנו עם המכשיר לא איפשר לבצע סקירה מלאה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.