כמה שמרהיב ושימושי ממשק ה-Sense על מכשירי HTC, יש משתמשים שמעדיפים את הממשק הנקי של מערכת האנדרואיד, במיוחד אם מדובר בגרסת ה-ICS החדשה. כך, גם מכשיר הדגל של HTC ובכלל (עד חמישי הקרוב), ה-One X המריץ את מערכת ה-ICS אך בו בזמן ממשק המשתמש הוא ה-Sense 4.0 עם ווידג’טים רבים וערכות נושא צבעוניות שיש האומרים כי הוא מאט משמעותית את המכשיר וגורם למעבד הארבע ליבות לעבוד שעות נוספות שלא לצורך.

כעת, המכשיר מקבל גרסה ראשונית של  CyanogenMod 9, רום ICS המבוסס על גרסת הקוד הפתוח של האנדרואיד. כחלק מהרום, הוסר ממשק ה-Sense UI המקורי והוחלף בממשק של האנדרואיד הקליל והפשוט ובנוסף, נוספו עשרות שינויים ותוספות מהרום של CM9. רובם קשורים לשינויים והתאמות שבוצעו בממשק, אך ישנם מספיק תוספות שכל משתמש אנדרואיד יוכל לנצל אותם ביום יום.

הרום אינו רשמי ואינו נתמך על ידי הצוות של Cyanogen, לכן הופתעו לראות את הרום רץ על מעבד Tegra 3 שכידוע, CM אינם תומכים במעבד זה עדיין. נוסף לכך, המצלמה וה- WiFi Hotspot אינם עובדים עוד, אך מי שמשתוקק להסיר את ממשק ה-Senes, מוזמן לקפוץ ל-Modaco ולהוריד את הרום משם.

יש לציין כי הצוות של Cyanogen נערך להשקת CM9 למכשירים רבים, וכבר כיום ניתן להוריד רום מבוסס אנדרואיד 4.0 למכשיר ה-Galaxy S II הפועל בצורה חלקה וכי בקרוב הם צפויים לצאת בהכרזה רשמית.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.