צילומים של כיסויו האחורי של סמארטפון הנושא את לוגו המותג HTC הודלפו בימים האחרונים לרשת האינטרנט על ידי האתר הטייוואני ePrice. בכיסוי המצולם, שעל פי ההשערות יהיה שייך למכשיר הדגל הבא של HTC, קיים חור מסתורי מעל המצלמה. דמיונם של רבים החל לעבוד שעות נוספות בנוגע לאלמנט החדשני שעבורו קיים הקדח, וההשערה הכי הגיונית מעריכה כי מדובר בחיישן ביומטרי שימוקם מעל המצלמה.

על סמך אותה השערה ישנן כבר דעות שונות בכל הנוגע לנוחות השימוש בחיישן כזה בעת שהוא ממוקם במיקום חדשני. אתר הטכנולוגיה Phone Arena  מציין כי "סורק טביעת אצבע הוא אפשרות אחת, אבל זה יהיה מקום מאוד לא נוח עבורו, מיקום שנראה מחוץ להישג ידו של המשתמש".

ומה ידוע לנו עד כה על דגם ה-M8? על פי ההערכות מדובר במכשיר הדגל הבא של החברה, זאת לאור העובדה כי מכשיר הדגל הנוכחי, HTC One, קיבל את שם הקוד M7 לפני שזכה בשמו הרשמי. על פי ההשערות יכלול המכשיר תצוגה שגודלה בין 5-5.2 אינצ'ים ובעלת רזולוציית 2K. הוא יהיה מופעל על ידי מעבד Snapdragon 800, זיכרון RAM של 3GB וממשק ייחודי של HTC הנקרא Sense 6.

מצבה הפיננסי של HTC לא זוהר בתקופה האחרונה. ברבעון השלישי של 2013 רשמה החברה הפסדים רבים: הפסד תפעולי של 101 מיליון דולרים, ירידה בנתח השוק והכנסה שרק הולכת ויורדת. בעבר פורסם על מגעים בנוגע לרכישתה על ידי חברות אחרות, ונראה כי אם HTC רוצה להמשיך להצליח, היא חייבת להניח את "הדבר הבא" על המדפים. יתכן ומכשיר הדגל הבא הוא זה שיתמוך בשיקומה של החברה.

יש שיגידו שמדובר במשחקי חתול ועכבר בין היצרניות לבין המדליפים, ויש שיגידו שאלו משרתים את האינטרסים של אלו, אך על דבר אחד ניתן להסכים: כל הדלפה של צילומי מכשיר, או חלקים ממנו, מעוררים את רמת הסקרנות בקרב הקהילה הטכנולוגית העולמית.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.