בזמן שעיני כל העולם מתנשאות כלפי מלחמת הפטנטים של אפל וסמסונג בתור שתי ענקיות בתחום צריך לזכור כי אפל, שמנסה להחזיק מעמד בעולם שבו היא כבר לא המובילה בראש ההר, לא פתחה חזית רק אל מול סמסונג אלא החליטה לתבוע גם את מוטורולה ו-HTC המתחרות הנוספות.

אבל, כמו במלחמות במציאות, גם במלחמת פטנטים אכזרית שכזו שותפות עוזרות אחת לשנייה, לכן, לפני מספר שבועות גוגל מסרה ל-HTC מספר פטנטים משלה בכדי לעזור להם בתביעת הנגד מול אפל. החברה ניסתה להגיש, בדומה למהלך של סמסונג, צו מניעה זמני כנגד אפל, אבל כמו שמתברר שוב,  HTC נכשלה במשימה ולא הצליחה להשיג את צו המניעה.

לפי דבריו של שופט בכיר בנציבות הסחר הבינלאומית (ITC), אפל לעולם לא הפרה אף לא אחד מארבעת הפטנטים שנוגעים לתביעה המתייחסים לטכנולוגיות ניהול צריכת אנרגיה במכשיר והחיוג בטלפון. בעוד שפטנטים אלו שייכים בתוקף חוקי ל-HTC, נראה כאילו אפל הצליחה שוב להיחלץ מהצרות
וברחה מניסיון נוסף של חברה מתחרה לתבוע אותם.

בפברואר 2012 תיערך הועדה המלאה שתדון בכל התביעות של אפל ומתחרותיה ושם תתקבל ההחלטה הגורלית ואנחנו תוהים, עם כמות כה גדולה של חברות ענק פותחות חזית כנגד חברה אחת, עוד כמה זמן ישחק לה המזל. (מקור)