בעוד השמועות לגבי יצרנית או יצרניות האנדרואיד הבאות לא לגמרי וודאיות, דיווח חדש מעלה פרטים ראשונים על מחליפו של Nexus 5X  – שייוצר על ידי HTC וייחשף לקראת סוף השנה.

לפי הדיווח באתר Android Police, בגוגל מכנים את המכשיר תחת שם הקוד 'Sailfish', אשר יהיה השני ש-HTC תשיק בליין מכשירי הטלפונים מסדרת הנקסוס, למעשה יותר משש שנים אחרי Nexus One. עוד נאמר כי המכשיר יקטן בחזרה לגודל של 5 אינץ’ (Full HD), אך יציג מפרט משודרג.

כך הוא יתבסס כפי הנראה על שבב הדור הבא של Qualcomm, דגם אחרי Snapdragon 820 כמו 821 או 823 שהשמועות לגביו כבר מסתובבות ברשת. מלבד זאת, זיכרון עבודה יהיה 4 ג’יגה-בייט, אחסון פנימי של 32 ג’יגה-בייט וללא אפשרות הרחבה, מצלמה 12 מגה פיקסל, סורק טביעות אצבע מאחור וסוללה בהספק של 2,770 מיליאמפר/שעה. מעודד לשמוע כי HTC תשאיר את יציאת האוזניות, זאת למרות כי שקע הטעינה הוא USB-C החדש.

כפי שכתבנו בתחילה, HTC לא תהיה היחידה שתשיק השנה מכשיר נקסוס זאת למרות השמועות שטענו כי היצרנית הטיוואנית תהיה הבלעדית לשני הדגמים. זמן קצר לאחר דיווחים אלה, בכיר וואווי (Hauwei) טען כי גם השנה החברה תהיה אחראית לאחד מהדגמים וכפי שאפשר לנחש זהו יהיה Nexus 6 הבא.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.