אחרי ההכרזה על HTC Max עם חיישן הטביעות אצבע, עולה החשש בשנית בנוגע לאובדן הפרטיות והשימוש בטכנולוגיה כה רגישה במכשיר הסלולרי שלנו. כך בדומה ל-Touch ID שבמכשיר ה-iPhone 5s, סורק הטביעות אצבע שומר למעשה את טביעות האצבע שלנו על המכשיר, ומכאן לסיכוי שמישהו יוכל להגיע אליה אינו נראה רחוק במיוחד.

הפאבלט החדש של HTC כאמור, מצויד גם הוא בחיישן שכזה הממוקם בגבו ומשמש כאמצעי אבטחה לנעילת המכשיר והסרת הנעילה בזריזות, וחוסך הקלדת קוד סודי או רצף של קווים. החיישן מתוכנן כך שהוא סורק מספר אצבעות ולכן החשש גדול עוד יותר.

לכן, ב-PhoneArena החליטו לעשות מעשה ולשאול את HTC מספר שאלות על כך. תחילה הם שאלו היכן מאוחסן המידע של טביעות אצבע שלנו, והאם הוא מאובטח וכן האם היא משתפת במידע עם חברות-צד שלישי. ב-HTC הגיבו כי המידע מאוחסן בזיכרון המכשיר ומוצפן בעת שמירת המידע בתוך מחיצה במערכת הקבצים שבזיכרון, ולא ניתן לקרוא אותו או להעתיק אותו בכל צורה. המידע הנשמר אינו נשמר כתמונה רגילה, אלא הוא מקודד על פי מאפיינים יחודיים של טביעת האצבע באלגוריתם שפותח במיוחד בשבילו. ב-HTC גם אומרים כי הם לא יאפשרו לגשת למידע לאף חברה צד שלישי וכי המידע מאוחסן במכשיר בלבד.

לא בטוח ששוחרי הפרטיות יסתפקו בדברים הללו, אך נראה כי המידע אכן מאובטח כראוי במכשיר, אבל זה לא אומר שלא צריך לפקוח עיניים ולשים לב להרשאות של האפליקציות שאנחנו מתקינים בעצמנו במכשיר הטלפון.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.