באירוע ההכרזה של HTC 10 בלונדון, ציינה היצרנית הטיוואנית כי המכשיר מצויד, לטענתה, "במצלמה הטובה ביותר למכשיר טלפון חכם". ההכרזה הזו הייתה נשארת ללא ביסוס אלמלא HTC הייתה מביאה סימוכין מאתר DxOmark, אשר בודק ביצועי מצלמות, ולאו דווקא את אלו של מכשיר טלפון חכמים. האתר בדק את ביצועי ה-HTC 10 והציב את המכשיר במקום הראשון ביחד עם המצלמה של מכשיר ה-Galaxy S7 Edge של סמסונג (Samsung).

על-פי מדד האתר מכשיר ה-HTC 10 קיבל ציון של 88 מתוך 100, אשר משכלל בתוכו את ביצועי צילומי הסטילס וצילומי הווידאו. בצילומי סטילס האתר מדרג גבוה את יכולות המיקוד-האוטמטי ומציין כי מדובר "במיקוד מהיר ומדויק בשלל מצבים". הטלפון משיג זאת כנראה הודות לחיישן הלייזר שממוקם מאחור לצד המצלמה.

בנוסף מציין לטובה האתר את איכות שחזור הפרטים בשלל מצבים ואת יכולת ניקוי הרעשים בעת צילום בתנאי תאורה נמוכים, זאת בזכות השימוש בפיקסלים הגדולים בגודל 1.55 מיקרון המאפשרים ליותר אור להיכנס. בצד השלילי נראה כי בעת צילום חוץ לעיתים ישנה חשיפת יתר וככל שמרחיקים לצידי התמונה ישנו איבוד של חדות.

בבדיקות צילום הוידאו מצויין לטובה איזון הלבן, רמת החשיפה ושוב המיקוד המהיר והמדויק. כן ציין האתר לטובה ייצוב התמונה אך לא בעת הליכה, שכן אז ניתן להבחין ב-"שיירי תנועה בעת הצילום".

באופן כללי נראה שב-HTC עשו עבודה טובה בשיפור המצלמה, זאת במיוחד לאור הביצועים הלא-מחמיאים אותם הפגין דגם ה-One M9. לצערנו בבדיקה של DxOmark לא סופקו תמונות, וכך או כך אנו נבחן את מצלמת המכשיר בעצמנו כשהוא יגיע לארץ.

קרא עוד:  מדריך: כך תעשו סדר בכל התמונות שאתם מצלמים בטלפון

HTC 10 אובססיביים בנוגע לצילום

HTC 10

ה-HTC 10 הוכרז באפריל 2016 ומציג עיצוב רענן לליין מכשירי הפרימיום של HTC. הוא מצויד במסך 5.2 אינץ' QHD, שבב מרובע ליבות Snapdragon 820 עם 4GB של RAM, מצלמה 12 מגה פיקסל ומצלמה קדמית 5 מגה פיקסל כאשר שניהם בעלות מייצב תמונה OIS. הוא רץ על מערכת האנדרואיד עם ממשק מותאם Sense ובעל סוללה בהספק של 3,000mAh.

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.