ה-Envy X2 במצב המחשב הנייד שלו

HP שוב נקלעת לבעיית סוללות. החברה הוציאה קריאה להחזרה של 101,000 סוללות לאחר התערבות של נציבות הבטיחות למוצרי צריכה בארצות הברית, וזאת למרות שעד עתה נודע על מקרה אחד בלבד של בעירת סוללה שקשורה להחזרה הזו, ובו נגרם נזק של כאלף דולר. זה קורה פעם שנייה בתקופה יחסית קצרה. רק ביוני האחרון הוציאה החברה קריאה להחזרה של 41,000 סוללות.

החברה קוראת להחזרה בגלל אפשרות להידלקות ובעירה ספונטנית של הסוללות תוצרת פנסוניק (Panasonic), כך שמי שהסוללה במחשב שלו מתאימה למספרים שסיפקה HP, כדאי שיוציא אותה מיד ממקומה, ויעבוד רק עם חיבור לחשמל.

הסוללות קשורות לצבר של מחשבי ניידים של HP שנמכרו בין מרץ 2013 לאוקטובר 2016 במשפחות HP ProBook HP ENVY ,Compaq Presario ו-HP Pavilion. החברה כבר פתחה אתר שעוזר לבחון האם הסוללה המסוימת זקוקה להחלפה, וניתן להוריד יישום שבודק זאת או לבדוק באופן ידני באתר. ההחלפה, במקרה הצורך, היא חינמית, וב-HP טוענים שמדובר רק ב-1% בלבד מהמחשבים שנמכרו באותה תקופה.

תגובת HP: "ב-24 בינואר, HP בשיתוף פעולה עם רשויות רגולציה שונות ברחבי העולם, HP החליטה על הרחבת תכנית החלפת הסוללות שהחלה כחלק מקריאה לתיקון שהוכרזה ביוני 2016. הקריאה לתיקון כוללת סוללותlithium-ion של HP במחשבים ניידים מסוג notebook, שנמכרו ברחבי העולם בין התאריכים מרץ 2013 עד אוקטובר 2016 . חשוב לציין כי פחות מ -1% מכלל המחשבים הניידים שלHP שנמכרו במסגרת זמן זו הכילו סוללה פגומה. HPתספק סוללה חלופית עבור כל סוללה שאומתה כתקולה, ללא עלות. HP מעודדת את הלקוחות לבדוק את הסוללות שברשותם באתר ייעודי שהוקם."