חברת HP חשפה מחשב ייעודי שעוצב במיוחד לשימוש במשקפי מציאות מדומה כמו HTC Vive או Oculus Rift, אבל כזה שתוכלו ממש לסחוב על הגב ולהסתובב איתו בחדר.

הרעיון נולד מהעובדה כי מלבד הצורך בחומרה חזקה, המשקפיים דורשים גם לא מעט חיבורים וכבלים היוצאים מהמחשב להתקן שיושב על ראש המשתמש, כך כאשר ה-PC על הגב הרבה יותר קל ונוח להימנע מהסרבול של אותם כבלים שאף יכולים להפריע למהלך התקין של המשחק.

המחשב המכונה Oman X ממשיך את סדרת מחשבי Oman של HP והוא נושא עימו מעבד Core i5 או i7, עד 32 ג’יגה-בייט של זכירון RAM ומעבד גראפי (GPU) בתוך מנשא השוקל כ-4 וחצי ק”ג "בלבד" ואם זה נשמע לכם כבד נסו להרים את המחשב השולחני שלכם.

בחברה חשבו גם על פתרון לניידות מלאה והיא תספק גם סוללה חיצונית שתתחבר בקלות למחשב והיא תשב על המותניים של המשתמש כמעין חגורה רחבה שתכיל את כל הסוללות, אם כי היא לא מסרה כמה זמן שימוש  הן יספיקו או מהו המשקל הנוסף שיידרש לסחוב המשתמש.

Oman X יכיל חיבורי מחשב סטנדרטיים אך מינימליים כמו יציאות USB, כניסת אוזניות, HDMI למסך חיצוני וחיבור לחשמל וכן רצועות כתף לנשיאה נוחה על הגב. HP לא מסרה מהו מחירו של המחשב ומתי הוא יושק.

עם הצמיחה של תחום משחקי המציאות המדומה, אפשר לשער כי HP לא תהיה האחרונה ובקרוב יציגו חברות נוספות פתרונות דומים, אז כמה שזה נשמע מוזר עכשיו – זה כנראה הולך להיות הדבר הבא בתחום.