שוב אתם מרגישים שהטלפון החכם הפך למשעמם? מחפשים איזו אפליקציה שכל החברים הורידו ורק לכם אין? כדאי להיזהר שלא תורידו בטעות אפליקציות מזויפות. רבות כאלה משוטטות ברשת ומנסות להתחזות לאפליקציות תמימות, אך מאחורי הקלעים הן אוספות עליכם מידע רב שעלול להגיע לידיים הלא-נכונות. ריכזנו כמה טיפים שיסייעו לכם להימנע מהורדה של אפליקציות כאלה.

השתדלו להוריד אפליקציות רק מהחנות הרשמית

אפל וגוגל מנהלות הליך בחינה ואישור של כל אפליקציה המבקשת להיכנס לחנויות האפליקציות הרשמיות – Google Play ו-App Store. הדבר לא אומר שכל האפליקציות בחנויות הרשמיות הן תמימות לחלוטין, אך זה מקטין את הסיכון הקיים בהורדת קבצי התקנה ממקורות שונים.

https://giphy.com/gifs/dashboard-confessions-afqT2ykIlYcVi

עברו על הביקורות ועל כמות ההורדות

במסך התיאור של כל אפליקציה בחנויות הרשמיות ניתן לקרוא ביקורות גולשים, לצפות בציון הניתן לה וכן כמה פעמים  היא כבר הורדה. אפליקציות בעלות מספר זעום של ביקורות, או אפליקציות בעלות ביקורות שליליות רבות – מעלות את החשד שמדובר באפליקציות זדוניות.

בדקו את ההרשאות להן זקוקה האפליקציה

עם הורדת האפליקציה, ולפני הפעלתה הראשונית, תקבלו ברוב המקרים הודעה המפרטת את סוגי ההרשאות להן זקוקה האפליקציה. הגיוני ש-Waze תבקש הרשאה להשתמש בשירותי המיקום, אך אם הורדתם אפליקציית פנס והיא זקוקה להרשאה לשימוש במיקרופון המכשיר – יתכן ומשהו אינו תמים בה.

בחירת העורכים? יתכן שזו תהיה גם הבחירה שלכם

אם אפליקציה מסומנת ככזו שנבחרה על ידי עורכי התוכן שבחנויות האפליקציות – הסיכויים שמדובר באפליקציה מתחזה פוחתים משמעותית. כך גם לצד חלק מהאפליקציות ב-Google Play תמצאו V ירוק או כחול שנועד להצביע על כך שזו אפליקציה שאומתה על ידי גוגל כמקורית.

קרא עוד:  אין יותר עדכון על עדכון אפליקציות אוטומטי ב-Google Play

Image result for google play editors choice

שכבת הגנה נוספת של גוגל

Google Play Protect הוא שירות הסורק את האפליקציות שכבר מותקנות במכשיר או שאתם עתידים להתקין בו ומזהיר מפני אפליקציות זדוניות. ניתן להפעיל את השירות באמצעות כניסה ממכשיר האנדרואיד ל-Google Play > פתיחת התפריט הצידי באמצעות שלושת הקווים למעלה > Play Protect.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.