תקנות הנהיגה החדשות אינן עושות חסד עם בעלי הטלפונים החכמים, וברוב במקרים גם בצדק. הסחות הדעת הן עדיין אחד הגורמים המרכזיים בתאונות דרכים. אז כיצד ניתן גם לנהוג וגם לצמצם את השימוש תוך כדי בטלפון החכם? הנה כמה פתרונות מעניינים. נדגיש כי אנו מעודדים נהיגה בטוחה ועל פי החוק. הימנעו ככל שניתן משימוש בטלפון החכם בעת נהיגה.

עברו לפקודות קוליות

כיום ניתן להשתמש גם במסייעות הקוליות המובנות במכשיר כדי ליזום שיחה עם חבר, להכתיב הודעת ווטסאפ, לנווט ליעדים שונים ועוד. בעלי אייפון יוכלו לעשות זאת גם בעברית, עם הסייעת הוירטואלית סירי. בעלי אנדרואיד יסתפקו בפקודות באנגלית עם Google Assistant, וגם אפליקציית BipIt, שהבינה עברית עוד לפני סירי, רלוונטית עדיין, בעיקר עבור נהגים.

 

על השמשה והמראה מותר להסתכל

אז מדוע שלא להציג שם את ההתראות החשבות מהטלפון החכם? בחיפוש קצר ברשת תוכלו לרכוש מראות לרכב המשלבות תצוגה של נתונים שונים מהמכשיר. ישנם גם אביזרים התומכים בטכנולוגיית HUD=Head-Up Display, שנועדה במקור לטייסים, ובאמצעותה ניתן להקרין את מסך הטלפון על שמשת הרכב. כך תקבלו את כל המידע מהטלפון מבלי להסיט את המבט.

עוד אין לכם דיבורית ברכב?

את שיחות הטלפון בנהיגה חייבים לעשות באמצעות דיבורית, אך היום גם חלק נכבד מהמוזיקה שמלווה אותנו בנהיגה מגיע מהטלפון החכם. לרכבים ישנים, בהם לא קיימת תמיכה בבלוטות', קיימים פתרונות באמצעותם ניתן להשמיע את הטלפון ברמקולים של הרכב. אם יש לכם כניסת AUX תוכלו להשתמש ב-Hagibis (בסרטון) וישנם גם משדרי FM שישדרו את מה ששומעים בטלפון שלכם לתדר פנוי ברדיו שברכב.

קרא עוד:  הטלפון אבד או נגנב? כך תנסו לעלות על עקבותיו

הופכים את תצוגת המכשיר לידידותית

אמנם מסכי הטלפונים החכמים רק הולכים וגדלים בתקופה האחרונה, אך נדמה שמאוד קשה להסתדר עם האייקונים הקטנים בעת שהמכשיר ממוקם בזרוע שברכב. עבור כך תוכננה אפליקציית Drivemode למכשירי אנדרואיד בה תמצאו אייקונים גדולים יותר עבור ביצוע פעולות פופולאריות כשאתם ברכב. נדגיש כי שימוש במכשיר מותר רק בעצירה של הרכב.

תנו לטלפון לסנן עבורכם שיחות והודעות

במכשירי אפל תמצאו החל מגרסת iOS 11 את "נא לא להפריע בעת נהיגה" באמצעותו ישתיק עבורכם האייפון הודעות והתראות אחרות, יחשיך את המסך ויקבל שיחות רק אם יזהה שמחובר למכשיר אביזר המאפשר את קיום השיחה ללא ידיים. תוכלו גם לדחות את השיחות וההודעות בהודעה שהכנתם מראש. משתמשי אנדרואיד יוכלו ליהנות מתכונות דומות באמצעות אפליקציית Drive Safe.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.