היום השימוש במכשיר הנייד הוא ממש לא רק כדי לשוחח, לכל אחד מאתנו יש בטלפון החכם מספר רב של אפליקציות, חלקן סתם קיימות שם וחלקן בשימוש באופן קבוע. יש לנו גישה למעל ממיליון אפליקציות ב-Google Play וב-AppStore, קיים מגוון רחב וכל אפליקציה חדשה רוצה לפרוץ דרך ולהיות הדבר החם הבא. אך האם אנשים בכלל נותנים צ'אנס לאפליקציות חדשות? לפי מחקר שערך Nilsen, רוב האנשים משתמשים באפליקציות שהם כבר מכירים ונוטים פחות לנסות אפליקציות חדשות. עוד מתגלה כי משתמש מוריד בממוצע כ-24-27 אפליקציות בחודש, כאשר רוב השימוש הוא באפליקציות הפופולריות, רשתות חברתיות כגון פייסבוק וטוויטר.

זמן שימוש בממוצע לחודש למשתמש

ומה לגבי כמות הזמן שאנחנו משקיעים או מבזבזים על השימוש באותן אפליקציות? לפי בדיקות שנעשו נראה כי בסביבות 30 שעות בחודש מוקדשים רק להתעסקות באפליקציות השונות. ניתן לומר שפייסבוק וגוגל הם האחראים העיקריים לכך, בנוסף ניתן לזקוף את יתרת הזמן שאנחנו משקיעים לאפליקציות שעוסקות בבידור, חיפוש ופורטלים.

אני אישית לא משתמשת בכל כך הרבה אפליקציות במהלך החודש.. אבל בהחלט מעבירה זמן נכבד עם הסמטראפון שלי. ומה אתכם, האם אתם חושבים שהמחקר שנעשה אכן מדויק? בכמה אפליקציות אתם משתמשים במהלך החודש?

top-10-app-categories
קטגוריות מובילות בשימוש