כשבוע עבר מאז השקת ה-HomePod, הרמקול החכם של אפל ׁ(Apple), והנה מתחילה שערוריה חדשה: משתמשים שרכשו את המכשיר שמו לב כי הרמקול משאיר סימנים לבנים כאשר מניחים אותו על מדפים ומשטחי עץ ללא כיסוי.

בבדיקה שערך אתר Pocket-lint נתגלה כי הרמקול אכן משאיר טבעת לבנה על שולחן שעשוי מעץ אלון בציפוי שמן דני, והטבעת הזו מופיעה בערך כ-20 דקות לאחר השימוש ברמקול. מספר ימים אחרי הסימנים נחלשים והטבעת מתפוגגת, אך לא נעלמת לחלוטין.

חברת אפל בתחילה הגיבה ואמרה כי זה לא בלתי שכיח שרמקולים עם בסיס של סיליקון משאירים סימנים קלים על משטחים שמצופים בשמן או בווקס, וטענה כי הטבעת נגרמת כתוצאה מאינטראקציה כימית עם העץ המעובד. כפתרון הציעה החברה להסיר את הרמקול מהמקום, ולחכות כמה ימים. אם הסימנים נותרים, יש לנקות את האזור ולצפות אותו מחדש בהתאם להוראות היצרן.

Image result for HomePod ring wood

אלא שכשיותר ויותר רוכשים החלו לשתף תגובות ותמונות על כך שזה קורה גם להם, יצאה החברה בהודעה רשמית ופרסמה מידע נוסף באתר האינטרנט שלה."יש להניח את ה-HomePod על משטח מוצק ולוודא שלא דורכים או נתקלים בכבל שלו. זה לא בלתי רגיל עבור רמקולים רוטטים שמבוססים על סיליקון להשאיר סימנים קלים על משטחי עץ. אם הסימנים לא נעלמים לאחר כמה ימים, יש לנקות את האזור עם מטלית לחה או יבשה כדי להסיר את הסימנים. אם אתם מודאגים לגבי זה, אנחנו ממליצים למקם את הרמקול על משטח אחר". כמו כן ממליצה החברה לא להניח את רמקול ליד מכשירים שמפיצים חום, או משטחים רטובים ולחים.

גולשים רבים כבר הספיקו להתלוצץ על הפרשה, ולהמר כי אפל בקרוב תציע כיסויים מיוחדים ל-HomePod במחיר של 99 דולר, שולחן מעוצב במיוחד לרמקול במחיר של 699 דולר, או מדפים מיוחדים שמותאמים לתקן החדש.