אפליקציות השבוע

כוססים ציפורניים לקראת עלייתה לאוויר של הסדרה האהובה עליכם? המטבח מלא במתכונים שרשומים על ניירות ישנים ומוכתמים? האפליקציה שתסייע לכם לתרום את שאריות האוכל עבור נזקקים וזו שתעניק לתמונות שלכם קצת חיים – אפליקציות השבוע.

לא שוכחים אף סדרה

לאחרונה הסתיימה העונה השישית של סדרת הטלוויזיה המדוברת "משחקי הכס". מלבד העובדה שבעקבות כך התפנה לצופים האדוקים זמן חופשי, הם כבר החלו להמתין בציפייה לעונה השביעית של הסדרה שטרם ידוע, לעת עתה, באיזה תאריך היא תשודר. אך כשזה יתפרסם, כמו גם תאריך שידורן של סדרות אחרות, תעלה למעריצי הסדרות התראה על כך באפליקציית Hobi.

האפליקציה, שפותחה על ידי שלושה יזמים מקרית טבעון, מרכזת רשימה של סדרות פופולאריות רבות המשודרות בכל העולם. מתוך הרשימה ניתן לבחור את הסדרות האהובות עלינו ולצידן יופיע עוד כמה זמן תעלה לאוויר העונה הבאה, או הפרק הבא. לפני השידורים יקבלו הצופים התראת תזכורת.

"לפני שלושה חודשים ישבנו על הספה, אני ועוד כמה חברים, וסיימנו עוד עונה של סדרה שאנחנו אוהבים", מספר עידן כרמי, ממפתחי האפליקציה. "מיד אחרי סיום הפרק חשבתי לעצמי שהייתי מת שתהיה לי אפליקציה שפשוט תיידע אותי מתי הסדרה שאני כל כך אוהב מתחדשת לעונה נוספת. יש משהו בציפייה הזאת לסדרות שאנחנו אוהבים שאין איך להסביר במילים", מוסיף כרמי.

להורדה: אנדרואיד

https://youtu.be/BRZdun_85xI

גם המתכון של סבתא באפליקציה

"קרב השפים", "בייק אוף ישראל" ושלל תוכניות האוכל שרצות על המסך בימים אלה גורמות לאלו שהדירו רגליהם מהמטבח לנסות ולהכין בו את יצירותיהם הקולינריות. ומאחורי כל מנה מנצחת עומד מתכון מנצח כשלעיתים זה עובר מדור לדור ולעיתים מומצא לראשונה על ידי שפים מתחילים או מנוסים.

אפליקציית FoodSager מאפשרת לעשות סדר במטבח ושים סוף לכל גזרי הניירות המוכתמים שעליהם כתוב המתכון, ספרי הבישול הכבדים ומחברת המתכונים הסודית של סבתא. באמצעותה ניתן להקליד או לסרוק את המתכונים לאזור אישי, שם נוכל להחליט אם לשתף אותם עם הקהילה או עם חברים.

מסכי האפליקציה מחולקים לאזור המצרכים, שם, בצירוף סמלים גרפיים חביבים המסמלים כוס, קנקן וכדומה, ניתן להיערך אל ההכנה עם כמויות מצרכים מדוייקות. במסך הוראות ההכנה, כאמור, ניתן לצפות במתכון המוקלד או בסריקה של המתכון המקורי.

כמו כן ניתן לצלם את המנות ולחלוק את התוצאות עם הקהילה. מאוחר יותר ניתן יהיה גם לרכוש מתכונים משפים מוכרים, זאת באמצעות נקודות שתצברו כתגמול על מעשים כמו תרומה לקהילת המתכונים.

להורדה: אנדרואיד | iOS

תורמים לנזקקים בלחיצת כפתור

מטבחים גדולים, חברות קייטרינג וחנויות לממכר מזון מחוייבים לשמור על טריות האוכל שהוכן בהם ועל כן, לעיתים קרובות, מושלכים לאשפה עודפי המזון שלא הצליחו למכור. המראות קשים אך תקנות התברואה מחייבות וישנן עמותות שהרימו את הכפפה והן אוספות את שאריות המזון עבור נזקקים. הלוגיסטיקה אינה פשוטה ויש לתאם עם בעלי המטבחים, להגיע לאסוף את כמויות המזון עם רכבים מתאימים ולחלק אותו זמן קצר אחרי שהוכן. כדי לסייע במלאכה הושקה אפליקציית Do Good.

בעזרת נתוני המיקום של המכשיר הסלולרי ומאגר הנתונים של האפליקציה, יכולים התורמים לצפות בפרטי העמותה שזקוקה לתרומה ושנמצאת בקרבת מקום, כמו גם האפשרות לקשר את התורם עם העמותה ולהזמין את אנשיה לבוא לקחת את האוכל.

נייתן לצפות באפליקציה במעקב אחר התרומה עד הגעתה ליעד. ניתן גם לצפות ברשימת העמותות או להצטרף בתור עמותה חדשה. בעתיד, אומרים המפתחים, הם צפויים להרחיב את העשייה גם לתרומות של בגדים, רהיטים ועוד.

להורדה: אנדרואיד | iOS

תמונות מונפשות – לא רק לבעלי אייפון 6s

עם השקתו של האייפון 6s הציגה אפל את תכונת Live Photos שבאמצעותה מצולם אוטומטית מעין סרטון קצרצר, מעט לפני ואחרי לכידת תמונת סטילס. כך "מתעוררות לחיים" תמונות הסטילס הדוממות ובצפייה בהן משתפרת פלאים חווית הנוסטלגיה.

אך בכדי לצפות בסרטונים מהסוג הזה דרושה תמיכה בפורמט המיוחד והקבצים הופכים לגדולים יותר. אפליקציית Motion Stills מבית גוגל מאפשרת לגשר על המגבלות ולהמיר את התמונות המונפשות הללו לאנימציית GIF שנתמכת בפלטפורמות רבות ובנוסף ניתן לייצר סרטון ולבחור את מספר החזרות.

באמצעות אלגוריתם ייחודי עליו מתבססת האפליקציה, הופכות התמונות ליציבות ואיכותיות יחסית.

להורדה: iOS

https://www.youtube.com/watch?v=2V-m2WIkruk

פורסם לראשונה באתר נקסטר מבית מאקו