יחד עם חשיפתם הרשמית של מכשירי ה-Galaxy S8 של סמסונג (Samsung), הציגה החברה גם את התשובה שלה לסירי, אלקסה, קורטנה ו-Google Assistant – ביקסבי (Bixby).

מטבע הדברים, ביקסבי עדיין לא מתוחכמת כמו מתחרותיה, ולא ניתן לשאול אותה שאלות "חופשיות" ולצפות לתשובה. כרגע היא מוגבלת בעיקר לעזרה בתפעולים של שירותים הקשורים לטלפון וליישומים שבו, אך הידע והתשובות שלה מבוססות הקשר.

בדומה ל-Google Assistant, ביקסבי מגיבה לפקודות קוליות, ומסוגלת לבצע משימות כמו לשנות את בהירות המסך, לפתוח מצלמה לצילומי סלפי, לכבות ולהפעיל את קישוריות ה-WiFi או להציג תמונות שצולמו במיקומים מסוימים. החברה אף טוענת שכל פעולה שמצריכה מגע ניתנת למעשה לביצוע באמצעות ביקסבי.

יחד עם זאת, ביקסבי מסוגלת לתקשר כרגע רק עם אפליקציות מבית סמסונג עצמה, כלומר לא ניתן לתפעל באמצעותה את פייסבוק או וואטסאפ למשל. סמסונג מבטיחה לעדכן ולשפר את העוזרת עם הזמן ולהוסיף תמיכה באפליקציות צד ג'. בשירות המוזיקה Google Play Music, לעומת זאת, היא כן תומכת ומסוגלת לנגן כל שיר באמצעות פקודה קולית בלבד.

באמצעות ביקסבי ניתן לשלוט על המצלמה  ולזהות באמצעותה עצמים בזמן אמת כמו מוצרים, מקומות, תרגום של טקסטים וסריקת קודי QR. כל שצריך לעשות הוא לכוון את המצלמה כלפי האובייקט ולהעניק אישור לביקסבי לסרוק אותו.

את ביקסבי אפשר להפעיל או באמצעות פקודה קולית (שימוש במילה "ביקסבי"), או באמצעות כפתור ייעודי מתחת לכפתור השמע, או באמצעות החלקה ימינה במסך הבית. ביקסבי גם מציעה ממשק מרוכז בו היא מציגה מידע שימושי כמו תזכורות, חדשות, מזג האוויר ועוד.

קרא עוד:  יש לכם Galaxy S10? אלו הטיפים והטריקים שכדאי לכם להכיר

השאיפה של סמסונג כי ביגסבי תהיה חלק בלתי נפרד לא רק מ-Galaxy S8 אלא גם משאר המוצרים המחוברים שלה (IoT). עם זאת, כרגע נראה כי היכולות שלה הן בסיסיות וזה ייקח עוד זמן עד שזו תדע לספק תשובה לכל שאלה.