על איזה יום בשבוע נופל ראש השנה? מתי חל יום ההולדת העברי והאם דוחים או מקדימים השנה את יום העצמאות? ישראל מנוהלת על ידי שני לוחות שנה, זה הגרגוריאני וזה העברי. היכן מתעורר הקושי? כשמנהלים את היומן באופן ממוחשב ולא תמיד ניתן למצוא סנכרון בין לוחות השנה השונים.

בשנים האחרונות המצב הפך לפשוט יותר, כשיותר תוכנות כוללות את האפשרות להצגת לוח שנה עברי. לקראת תחילתה של השנה העברית החדשה – הנה 5 דרכים להכניס אותה גם לטלפון החכם שלכם.

תאריך עברי גם במסך הנעילה של האייפון

אפל כללה אפשרות להוסיף ללוחות השנה שלה תאריכים עבריים, דבר שמשפיע גם על התאריך המוצג במסך הנעילה, תחת השעון. כדי לעשות זאת לחצו על הגדרות > לוח שנה > לוחות שנה משניים > עברי. ניתן גם להוסיף חגים ללוח השנה המוצג באמצעות כניסה ללוח השנה > לוחות שנה (למטה) > חגים.

עוד על תאריך עברי באייפון

גוגל משאירה את התאריך העברי במחשב

במכשירי אנדרואיד מסונכרן לרוב יומן חשבון הגוגל שלכם ולו ניתן להוסיף חגים. היכנסו ליומן דרך חשבון הגוגל באמצעות המחשב האישי > מצד ימין, באמצע המסך, מעל רשימת היומנים לחצו על '+' > יומנים שעשויים לעניין אותך. וודאו, דרך לוח השנה במכשיר האנדרואיד, שיומן החגים מסומן ברשימת היומנים המוצגים.

כך תוסיפו את רשימת החגים ליומן שלכם

קרא עוד:  גרסה 77 של Chrome מאפשרת לשלוח קישור בין המכשירים

מכניסים את האזכרה של סבתא ליומן

מי שניסה לקבוע אירוע החוזר בתאריך עברי כל שנה (אזכרות, ימי הולדת עבריים ועוד) ודאי נתקל בקושי לעשות זאת עם לוחות השנה שבטלפון החכם. אפליקציית "ניהול תאריך עברי" תבדוק עבורכם על איזה תאריכים לועזיים נופל התאריך העברי המבוקש ותוסיף את האירוע החוזר ביומן שלכם.

להורדה: אנדרואיד

מיומן ועד סידור

אמנם התכונה המרכזית של אפליקציית "הלוח העברי" היא לספק לוח שנה לועזי-עברי, אך בדפדוף בין תתי התפריטים אפשר למצוא מידע רב הכולל זמנים הלכתיים שונים הקשורים לתאריכים בלוח השנה היהודי, סידור תפילה ומחשבונים שונים שיסייעו להמיר בין תאריך עברי ללועזי וגם נומרולוגיה.

להורדה: אנדרואיד | iOS

Screenshot Image

לא חייבים אפליקציה

לוחות השנה השונים זמינים גם כדפי אינטרנט. אחד מהלוחות הפופולריים הוא של אתר 2net באמצעותו תוכלו לצפות בלוח שנה לועזי-עברי או עברי-לועזי, להוסיף הערות על גבי הלוח ולהדפיס את הלוחות השונים. כדי להוסיף תזכורות תצטרכו להירשם ולהתחבר למערכת, דבר שלטעמנו קצת מסורבל בהשוואה לאפליקציה.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.