קצת קשה להאמין, אבל בימים ובשנים שלפני השתלטותם הברורה והמכרעת של הטלפונים החכמים על חיינו, שלט בעולם המערבי משחק וידאו/מחשב שהיה מבוסס על התאמה וסידור של צורות שונות הבנויות מארבעה ריבועים. כן, טטריס (Tetrus) כמובן. בימים אלו הוא חוגג משחק הטטריס המקורי לא פחות מ-30 שנות פעילות לוהטת, ועד היום ניתן למצוא לו ביטוי ברור במשחקי קז'ואל רבים.

לא רבים יודעים, אך שמו של המשחק נגזר מתחילת האותיות לספרה היוונית ארבע (טטרה), משולב בסיומת של טניס, ענף הספורט האהוב על ממציא המשחק אלכסיי פז'יטנוב. המשחק, אם הספקתם לחשב, ראה אור ב-1984. את דרכו אז החל כמשחק למיני מחשב, כששנה לאחר מכן עבר הסבה למחשב האישי של חברת IBM ושווק למערב – שם זכה להצלחה מסחררת וסימל למעשה את תחילת דרכה של התמכרות-מה שהובילה בסופו של דבר להתאמת המשחק עבור כל פלטפורמה אפשרית, ביניהם גם גרסאות לטלפונים סלולריים, שעונים ועוד. עם הזמן, זכה המשחק לקבל גם כמה גרסאות שונות ביניהן קוביות תלת ממדיות, החלפת הקוביות ועוד.

לטובת אלו שאינם מכירים את מהלך המשחק, נציין כי  על המשתמש להתאים ולסדר צורות המורכבות, כאמור, מארבע קוביות במטרה להרכיב שורות שלמות ולהעיפן מהמשחק. הצורות נופלות מהחלק העליון של המסך, וניתן לקבל בונוסים בגין השלמת מספר שורות בבת אחת. ככל שמתקדמים בשלבים המהירות הולכת וגוברת,ורמת הקושי מתגברת כל הזמן. משחק פשוט מאוד, אחד הראשונים שהפך להתמכרות של ממש.

קרא עוד:  פרטים ראשונים על הדור הבא של Xbox: תמיכה ב-8K עם מעבדי AMD

ממציא המשחק, לרוע מזלו, לא זכה לראות את פירות ההצלחה של המשחק: חברות רבות טענו לזכויות יוצרים על המשחק כך שהוא לא זכה לראות ולו אגורה שחוקה אחת.

אם במקרה בא גם לכם להתרפק על נוסטלגיה במיטבה, תוכלו להוריד מחנות ה-Play את המשחק Tetris Blitz שזכה לאחרונה לעדכונים ולפיצ'רים נוספים, במיוחד לרגל חגיגות ה-30. גם למשתמשי ה-iOS דאגנו, ותוכלו להוריד את המשחק מכאן 

 

 

 

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.